Łaszczów: Powinien się leczyć

  • 12.01.2022, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Łaszczów: Powinien się leczyć W pościgu policjanci zatrzymali w końcu mercedesa, którym uciekał 60-latek.
Tak uważa tomaszowska prokuratura, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania wobec niepoczytalności oskarżonego i umieszczenie go w zamkniętym zakładzie leczniczym. Chodzi o 60-latka, który próbował autem rozjechać policjantów.

6 sierpnia ub. roku policjanci z posterunku w Łaszczowie patrolowali nieoznakowanym radiowozem ulice miasteczka. W pewnym momencie zauważyli mercedesa, który nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Uwagę policjantów zwróciło również to, że przednie drzwi auta od strony kierowcy były otwarte.

Czytaj także: 60-latek w mercedesie chciał przejechać policjantów

Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, ten nie zareagował. Zaczął uciekać lokalnymi drogami. – Podczas kilkukrotnej próby zatrzymania uciekinier swoim samochodem uderzył w bok radiowozu, a także próbował rozjechać interweniujących policjantów – relacjonowała Małgorzata Pawłowska, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 13.01.2022, 19:20
Ale glupota... Kieruja zaraz na leczenie psychiatryczne... Przecież zatrzymali go nieoznakowanym samochodem i moze do tego w nocy. Sam bym sie nie zatrzymał... Skad wiafomo ze policja? Koguta kazdy moze kupić...
Wiselmeyer
Wiselmeyer 13.01.2022, 15:13
Należy się przyjrzeć piastowanym stanowiskom przez w/w "kierowcę". Może to jakiś wójt albo lokalny baron.
Bob
Bob 13.01.2022, 19:21
No niestety nie, po prostu bardzo chory człowiek, miał już w przeszłości epizody choroby i pobyty w szpitalu psychiatrycznym, a w Polsce takie prawo, że nikt nikogo nie zmusi do stałego leczenia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.01.2022, 12:23
Dlaczego wcześniej nie cofnięto uprawnień do kierowania, gdzie była policja

Pozostałe