Zamość: Nasi licealiści walczą o indeksy na AGH

  • 10.01.2022, 08:00
  • ak
Zamość: Nasi licealiści walczą o indeksy na AGH Fot. Wikimedia Commons/Andrzej Otrębski
Spora grupa uczniów z Zamościa ma szanse zdobyć indeksy na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Mają za sobą już pierwszy etap, teraz czas na kolejny.

O szansę dostania się poza rekrutacją na krakowską uczelnię podczas prestiżowego konkursu O Diamentowy Indeks AGH ma silna grupa licealistów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. 

W części matematycznej do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Wojciech Cieplichiewicz, Dawid Duda, Zofia Iwaniec, Krzysztof Maścibroda, Kacper Mazurek, Szymon Smoła. Konrad Teterycz i Patrycja Wybranowska.

Z kolei z fizyki dalej przeszli: Aleksandra Grosman, Dawid Duda, Zofia Gnieciak, Wiktor Hołys, Zofia Iwaniec, Kajetan Kulczyński, Olga Lackorzyńska, Ziemowit Olinkiewicz, Rafał Pieczykolan, Dominik Ptak, Jakub Rek, Szymon Smoła, Konrad Teterycz oraz Patrycja Wybranowska.

Gratulacje należą się nie tylko uczniom, ale też ich nauczycielom Agnieszce Muszyńskiej-Brzyskiej, Krzysztofowi Linkowi i Andrzejowi Mazurkiewiczowi.

W tym samym konkursie, ale z geografii awansowała również piątka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Ten zamojski ogólniak mają reprezentować: Karolina ChudzikMateusz CzerwJakub JamrożKatarzyna Schab i Magdalena Szałacha.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe