Hrubieszów: Bez podwyżki za wywóz śmieci

  • 05.01.2022, 08:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Bez podwyżki za wywóz śmieci
Śmieci przybywa, płacących ubywa. Około 500 tys. zł wynoszą w Hrubieszowie zaległości w opłatach śmieciowych.

W 2021 roku Hrubieszów dopłacił około 2 mln zł do zagospodarowania odpadów w mieście. Pod koniec tego roku dopłata z miejskiego budżetu może być podobna. Władze miejskie nie przewidują jednak podwyżki opłat śmieciowych. 

 Do końca listopada zeszłego roku wpływy z opłat śmieciowych w mieście wyniosły w sumie ponad 3,06 mln zł, a koszty wywozu śmieci w tym samym czasie przekroczyły 5,13 mln zł. Tak więc za ubiegły rok z budżetu Hrubieszowa trzeba było dopłacić ponad 2 mln zł do odbioru i wywozu śmieci komunalnych.  

Radny Ryszard Wiech zwraca uwagę, że ostatnia podwyżka opłat za wywóz śmieci w 2020 r. miała finansowo dopiąć system zagospodarowania odpadów, tak aby on się zbilansował, a miasto nie musiało dopłacać do wpływów z opłat śmieciowych.  

Od ostatniej podwyżki sporo się zmieniło 

Wiceburmistrz Hrubieszowa Paweł Wojciechowski podkreśla, że od ostatniej podwyżki opłat śmieciowych w Hrubieszowie upłynęło 1,5 roku, w międzyczasie podrożały koszty odbioru śmieci w jedynym w regionie zakładzie w gm. Mircze, wyższa jest także opłata marszałkowska. Wzrosły też koszty energii elektrycznej, płace pracowników zakładu odbioru odpadów oraz inne koszty związane z funkcjonowaniem systemu zagospodarowania śmieci w Hrubieszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mm
mm 12.01.2022, 18:59
Czym różnią się śmieci z terenu m. Hrubieszów, a gminy Hrubieszów. Mieszkańcy miasta płacą za segregowane 21zł od osoby, a gminy 12 zł.Śmieci wywożone do tego samego punktu.
Jest cool
Jest cool 06.01.2022, 19:00
A w Zamościu podwyżki dla firm 50 %

Pozostałe