Gm. Biłgoraj: Ośrodek wsparcia w Dylach

  • 07.01.2022, 06:03
  • lew
Gm. Biłgoraj: Ośrodek wsparcia w Dylach Fot. pixabay.com
W budynku po szkole podstawowej w Dylach (gm. Biłgoraj) powstał ośrodek wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych.

W nowym budynku będzie mieścić się placówka pobytu dziennego, która zaoferuje podopiecznym wyspecjalizowaną opiekę oraz zajęcia aktywizujące i integracyjne. Ponadto zostaną tu urządzone mieszkania chronione dla osób potrzebujących tego typu wsparcia. Zadbano również o zagospodarowanie terenu wokół budynku, w tym duży parking, kominek i pomost.

Obiekt przeszedł już odbiór techniczny. Jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aktualnie w jego wnętrzu trwają prace polegające na wyposażeniu pomieszczeń w niezbędne sprzęty.

Podstawówkę w Dylach zamknięto kilkanaście lat temu. Pamiętający dwudziestolecie międzywojenne budynek stał pusty. Mieszkańcy tej miejscowości, jak i sąsiedniej Ignatówki oraz Kajetanówki podnosili, że trzeba coś z tym zrobić. Dzięki staraniom społeczności lokalnej oraz samorządu powstał tam ośrodek wsparcia. Podobnie sytuacja wygląda w Nowym Bidaczowie, gdzie zmodernizowano budynek po byłej remizie.

Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzez budowę i modernizację infrastruktury społecznej i socjalnej w miejscowościach Dyle i Nowy Bidaczów” kosztował ponad 6 mln zł, z czego prawie 4 mln zł to unijne dofinansowanie.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe