Biłgoraj: Czy pomożesz Bartkowi wrócić na Zacisze?

  • 30.12.2021, 10:00
  • wd
Biłgoraj: Czy pomożesz Bartkowi wrócić na Zacisze?
Od dziecka choruje na zanik mięśni. Mimo to nigdy się nie poddawał, radził sobie najlepiej jak mógł. Mieszkał na Zaciszu w Biłgoraju. 8 grudnia w jego domu wybuch pożar. Bartek i jego pies się uratowali, ale stracili wszystko. Młody mężczyzna sam nie podoła odbudowie.

Bartek Grabias ma 32 lata. Na stałe mieszka w Biłgoraju. W wieku dwóch lat zachorował na zanik mięśni. Jego stan mimo wysiłku lekarzy i rodziny, pogarsza się z roku na rok. Choroba nie tylko uniemożliwia mu podjęcie pracy, ale także w znaczący sposób utrudnia codzienne funkcjonowanie. 

"Mimo konieczności polegania na pomocy innych i na przekór przeciwnościom losu, udało mu się odnaleźć swoje miejsce na ziemi, gdzie czuł się szczęśliwy i mógł się choć trochę usamodzielnić. W tym celu udało się zaadoptować budynek gospodarczy na osiedlu Zacisze, który zaspokoił jego olbrzymia potrzebę samodzielności a dodatkowo umożliwił lepszą rehabilitację" - przeczytamy o Bartku na stronie zrzutka.pl. 

8 grudnia stało się coś strasznego. W domu Bartka wybuchł pożar. Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Pożar strawił również wszystko, co znajdowało się w środku: meble, ubrania, dokumenty, a nawet wózek inwalidzki i skuter, na którym 32-latek poruszał się po mieście. Tyle szczęścia, że Bartek i jego wierny pies Pyton wyszli z pożaru cało.

Aby wesprzeć w tej trudnej sytuacji Bartka Grabiasa utworzona została zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka pl. Do tej pory zebrano tylko 14% potrzebnej kwoty, a straty finansowe przekraczają 200 tys. zł. 

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe