Biłgoraj: Oto ich nowe domy!

  • 28.12.2021, 09:30
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Oto ich nowe domy!
Pan Leszek z Nowej Wsi w gm. Turobin, który w pożarze stracił dach nad głową, spędził święta w nowym „M”. Jego domu nie udało się odbudować, ale w sąsiedniej wiosce wyszykowano dla niego lokum. Ludzie dobrej woli pomogli też pani Monice i jej dwóm synkom ze Smólska Dużego pod Biłgorajem. Oni mają już swój wymarzony dom. Dobro powraca.

W sierpniu pisaliśmy o tragedii, jaka spotkała Monikę Naklicką ze Smólska Dużego (gm. Biłgoraj). Jej 26-letni mąż zginął w wypadku w drodze do pracy. Kobieta została sama z dwoma synami. Miłosz miał 6 lat, a Szymonek zaledwie 5 miesięcy. Z pomocą ruszyli ludzie dobrej woli z okolicy: znajomi, parafianie, przedsiębiorcy. 

Smólsko Duże znajduje się w gm. Biłgoraj, ale należy do parafii w Majdanie Starym (gm. Księżpol). I to właśnie od parafian wyszła inicjatywa pomocy wdowie i jej dzieciom.

– Gdy odwiedziliśmy panią Monikę, żeby się dowiedzieć, jakiej pomocy doraźnej najbardziej potrzebuje, dowiedzieliśmy się, że mieli z mężem w planach budowę domu – wspomina Jerzy Rymarz, przedsiębiorca z Majdanu Starego, społecznik i kierownik Męskiego Chóru Klucz w Majdanie Starym.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Zdjęcia (1)

Nowy dom dla Pani Moniki i jej synów.

Nowy dom dla Pani Moniki i jej synów.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bekon
Bekon 30.12.2021, 09:38
Do pracy a nie udawać biednego

Pozostałe