Edukacja: Awansowali w olimpiadzie ZUS

  • 25.12.2021, 08:39
  • Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim
Edukacja: Awansowali w olimpiadzie ZUS
Znamy już listę szkół, których uczniowie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W styczniu rozwiążą test, który zdecyduje, kto będzie reprezentował województwo lubelskie w ogólnopolskim finale konkursu.

Olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Daje on młodym ludziom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń – o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy. Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady zwalnia też uczniów z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Szkolny etap olimpiady odbył się pod koniec listopada przez internet. Do kolejnej tury konkursu zakwalifikowała się młodzież z dwudziestu szkół w województwie lubelskim. W etapie wojewódzkim wezmą udział między innymi uczniowie:

  • I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju,

  • Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju,

  • II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim,

  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie,

  • Technikum nr 1 w Zamościu,

  • Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu,

  • Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim,

  • Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.

O awans do finału powalczą w trzyosobowych zespołach, reprezentujących szkoły.

W tegorocznej edycji olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział prawie 35 tys. uczniów z 947 szkół w Polsce. Więcej o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja i na stronie olimpiady na Facebooku.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe