Hrubieszów: To dopiero przysmaki!

  • 24.12.2021, 09:06
  • par
Hrubieszów: To dopiero przysmaki!
Zupa jabłkowa ze Stefankowic, masłomęcki chleb na zakwasie i pierogi tzw. "kryzysówki" z Kułakowic Trzecich – to regionalne specjały z gminy Hrubieszów. Umieszczono na Liście Produktów Tradycyjnych opracowywanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zupa jabłkowa hrubieszowska to przysmak Koła Gospodyń Wiejskich w Stefankowicach. Masłomęcki chleb na zakwasie pieką panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Masłomęczu. A pierogi z ziemniakami i cebulą, tzw. „kryzysówki” to specjał Klubu Seniora „Srebrne Świerki” z Kułakowic Trzecich.

9 grudnia wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając i przewodnicząca Rady Gminy, Aneta Dąbrowska nagrodzili finansowo zdobywców tytułów na ministerialnej liście i podziękowali gospodyniom i seniorom za pielęgnowanie tradycji.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe