W wigilię nic nie załatwisz

  • 23.12.2021, 06:00
  • ak
W wigilię nic nie załatwisz Fot. pixabay.com
Większość z nas najpewniej i tak będzie zajęta świątecznymi przygotowaniami, ale na wypadek, gdyby w piątek, 24 grudnia, czyli w wigilię, ktoś chciał coś załatwić w urzędzie, to uprzedzamy, że będzie to raczej niemożliwe. Większość ma tego dnia wolne.

Urząd Miasta Zamość już w zeszłym tygodniu poinformował, że magistrat w wigilię nie pracuje. Natomiast dzień wcześniej urzędnicy będą czekać na petentów tylko do godz. 15. Warto więc wziąć to pod uwagę, jeśli ma się coś do załatwienia.

Zamknięty na cztery spusty będzie w piątek również Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu, ale też jego odpowiedniki w pozostałych miastach. Dotyczy to nie tylko tej instytucji. O wolnym dniu poinformował już również m.in. wójt Ulhówka. Podobnie sytuacja wygląda w większości samorządów w regionie.

I nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o to, by pracownicy mieli wigilię wolną. Po prostu pracodawca ma obowiązek wyznaczenia dnia wolnego za święto przypadające w sobotę. W tym roku tak jest z Bożym Narodzeniem. Większość firm zamyka się w związku z tym w wigilię właśnie.

24 grudnia otwarte będą sklepy, ale należy też zwrócić uwagę na to, że spora ich część zamknięta zostanie wcześniej niż zwykle, by pracownicy mogli przygotować się do rodzinnych spotkań.

Czytaj także: Zakupy w wigilię i święta. Mamy listę sklepów oraz godziny otwarcia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe