Zamość: Z leśnikami o lesie - ciekawa lekcja w SP nr 6

  • 20.12.2021, 09:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Z leśnikami o lesie - ciekawa lekcja w SP nr 6 Fot. Nadleśnictwo Biłgoraj
Nietypowych gości mieli w zeszłym tygodniu najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Lekcję o lesie przeprowadzili dla nich leśnicy z Nadleśnictwa Biłgoraj.

W zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo - leśnej uczestniczyli uczniowie klas I-III. Na początku spotkania leśnicy zaprezentowali swoje mundury i opowiedzieli, jak rozpoznać leśnika w lesie. Wyjaśnili najmłodszym co jest charakterystyczne w jego ubiorze i dlaczego kolor zielony.

Następnie opowiedzieli o zwierzętach i rodzajach lasów występujących w Polsce. Cała prezentacja opatrzona była zdjęciami z naszych lasów i odgłosami natury.

Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała od Leśników drobne upominki oraz drzewko iglaste. To kolejna w tym roku lekcja dotycząca natury, którą przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Biłgoraj w ramach edukacji przyrodniczej, rozumianej jako komentarz do życia lasu i obserwowanych w nim zjawisk.

Biłgorajskie Nadleśnictwo zachęca też inne szkoły i przedszkola do zgłaszania się na zajęcia terenowe lub stacjonarne.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe