Zwierzyniec: 8,5 kilometra nowego asfaltu

  • 20.12.2021, 08:00
  • ak
Zwierzyniec: 8,5 kilometra nowego asfaltu Fot. UMiG Zwierzyniec
Remont zakończył się jakiś czas temu, a w zeszłym tygodniu oficjalnie oddano dożytku drogę ze Zwierzyńca do Józefowa Roztoczańskiego. Było wielu gości i symboliczne przecinanie wstęgi.

Zdecydowana większość liczącej 8,5 kilometra trasy, na której zrealizowano inwestycję leży w granicach gminy Zwierzyniec. Dlatego ten samorząd wziął na siebie część (ok. 280 tys. zł) kosztów z blisko 6,4 mln zł, które pochłonęła całość Największa była dotacja w wysokości 2 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad 920 tys. wyłożył powiat zamojski, 3 mln pochodziły z Funduszu Leśnego, a 200 tys. dołożył samorząd województwa.

W trakcie oficjalnego otwarcia drogę poświęcił proboszcz parafii w Zwierzyńcu ks. Błażej Górski. Wstęgę przecinali m.in. przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, a także Nadleśnictwa Zwierzyniec i Roztoczańskiego Parku Narodowego.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 20.12.2021, 08:52
A z Kruglika ktoś był? A z Lasowego ktoś był ? Ile dołożyli księża ? Aaa, oni będą się modlić, żeby dywanika nikt nie buchnął
aa
aa 20.12.2021, 17:41
Szkoda ze lamparta nie zaprosili - mogłą by ta piękność wypowiedzieć swój manifest - w......ć

Pozostałe