Gm. Zamość: Ekipa z Lipska Polesie stworzyła ścieżkę

  • 15.12.2021, 11:41
  • ak
Gm. Zamość: Ekipa z Lipska Polesie stworzyła ścieżkę Fot. Materiały prasowe
Jest leśne koło fortuny, dendrologiczna gra i dendrofon – takie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się wybrać na ścieżkę edukacyjną w Lipsku Polesie.

Powstała dzięki zaamgażowaniu członków nieformalnej grupy ,,Ekipa Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu”. Konrad Dziuba, Maria Juszczak-Sowińska i Małgorzata Paszko, działając pod patronatem Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ jeszcze latem złożyli zgłosili swój projekt ,,Poznaj ścieżkę do roztoczańskich lasów” do konkursu organizowanego przez Euroregion Roztocze. Ich starania o 10 tys. złotych dotacji zakończyły się sukcesem i ścieżka powstała.

Inicjatorom tego pomysłu chodziło o to, by zachęcić jak najwięcej osób do aktywnego wypoczynku i poznawania tajemnic roztoczańskich lasów. Bo wiele osób zwiedzając Roztocze skupia się głównie na odwiedzaniu zabytków oraz większych miast, a tymczasem roztoczańskie lasy są urokliwe i warto do nich częściej zaglądać.

Wiedzy można zaczerpnąć podczas krótkiego spaceru po ścieżce w Lipsku Polesie, na której znajdują się interaktywne tablice. Leśne koło fortuny zawiera pytania i odpowiedzi dotyczące fauny i flory okolicznych lasów. Dendrologia to gra pozwalająca poznać w przyjemny i interesujący sposób cechy drzew. Z kolei dzięki dendrofonowi usłyszymy akustyczne właściwości drewna, które w zależności od gatunki drzewa znacznie się różnią.

Realizacja projektu nie zakończyła się na wykonaniu i zamontowaniu tablic. Zorganizowano też cykl spotkań w szkołach podstawowych.

Koordynacją wszystkich działań związanych z projektem zajął się Bartłomiej Pikuziński.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe