Sylwestrowy domek w Zakopanem okazał się fikcją

  • 15.12.2021, 09:00
  • sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Sylwestrowy domek w Zakopanem okazał się fikcją Fot. pixabay.com
Na fałszywe ogłoszenie oferty sylwestrowej trafił 22-latek z powiatu tomaszowskiego. Na portalu ogłoszeniowym wyszukał i chciał zarezerwować domek wczasowy w Zakopanem. W wyniku tego oszustwa stracił zaliczkę za 4-dniowy pobyt w górach.

Mężczyzna zgłosił się do komendy przedwczoraj. Oświadczył, że został oszukany na 720 złotych. Kwotę tę wpłacił tytułem zaliczki za pobyt w domku wczasowym w Zakopanem na okres sylwestrowy.

Atrakcyjną ofertę znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym. Skontaktował się z osobą z ogłoszenia w celu omówienia szczegółów wynajmu. Osoba z którą rozmawiał zasugerowała, że szczegóły rezerwacji prześle za pośrednictwem poczty mailowej.

Młody mężczyzna otrzymał informacje o konieczności wpłacenia zadatku za pobyt w kwocie 720 złotych. Pieniądze wpłacił na wskazane w mailu konto bankowe. Po dokonanej płatności kontakt z osobą z ogłoszenia został zerwany. 

To już kolejny przypadek oszustwa związanego z fałszywą ofertą sylwestrową w Zakopanem.

Czytaj także: Sylwester u oszusta. Kobieta zapłaciła za nieistniejący nocleg ponad 3 tys. zł

Przypominamy, że decydując się na rezerwację domku wczasowego konieczne jest sprawdzenie czy obiekt faktycznie istnieje. Pełną kwotę za wczasy wpłacajmy najlepiej na miejscu, w trakcie lub po zakwaterowaniu. Oferty oszustów zazwyczaj będą zawierały opłaty rezerwacyjne, a także zachętę do wpłacenia od razu całej kwoty za pobyt, dzięki czemu otrzymamy zniżkę. Dokonując wcześniejszych opłat za pobyt kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe