Gm. Józefów: Szczęśliwy finał poszukiwań staruszka

  • 15.12.2021, 05:00
  • ak
Gm. Józefów: Szczęśliwy finał poszukiwań staruszka Fot. policja.pl
Było już ciemno i bardzo zimno, a nikt nie wiedział, co dzieje się z 87-latkiem. Poszukiwania staruszka prowadzono w trudnych warunkach, ale zakończyły się szczęśliwie.

Informacja o zaginięciu starszego mężczyzny, mieszkańca gminy Jóżefów policja dostała w poniedziałek (13 grudnia) po południu.  Bliscy 87-latka przekazali, że wyszedł z domu ok. godz. 15 i ruszył w kierunku lasu.

Poszukiwania rozpoczęły się natychmiast po przyjęciu zgłoszenia. W akcji uczestniczyli policjanci i strażacy. Warunki były trudne. Panował mrok, robiło się coraz zimniej. Przeczaso las, sprawdzano ciągi komunikacyjne, zabudowania, pustostany i wszystkie miejsca, w których mógł znajdować się mężczyzna.

Dzięki informacjom od miejscowych udało się staruszka odnaleźć. Okazało się, że przeszedł kilkanaście kilometrów i dotarł do powiatu zamojskiego. Po konsultacji medycznej mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.

– W działania zaangażowanych było 20 policjantów z komisariatu w Józefowie, dla których ogłoszony został alarm oraz funkcjonariusze z biłgorajskiej komendy. 87-atka szukało również ponad 22 strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz OSP, którzy w działaniach mieli  wykorzystać drona z kamerą termowizyjną – podsumowuje działania Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe