Zamość: Interwencji w galerii handlowej cd. Dozór policji dla 32-latka

  • 14.12.2021, 11:06
  • ak
Zamość: Interwencji w galerii handlowej cd. Dozór policji dla 32-latka
Ma dwa razy w tygodniu meldować się w komendzie. Musi też wpłacić 7 tys. złotych poręczenia majątkowego. Jeżeli zechce opuścić miejsce zamieszkania na dłużej niż 16 godzin, ma informować o tym prokuraturę. Takie środki zapobiegawcze zastosował sąd wobec 32-latka z Zamościa, który w weekend w galerii handlowej dopuścił się napaści na policjanta i strażnika miejskiego.

Prokuratura i policja wnioskowała o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Za czynną napaść na funkcjonariuszy mieszkańcowi Zamościa grozi do 10 lat więzienia. W przeszłości był już notowany za podobne występki. Jednak sąd uznał, że wystarczą inne środki zapobiegawcze: policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

– Ale także obowiązek informowania organu prowadzącego postępowanie o każdorazowym zamiarze opuszczenia miejsca zamieszkania na dłużej niż 16 godzin – precyzuje Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Dodaje, że śledczym przysługuje prawo złożenia zażalenia na postanowienie sądu o odmowie zastosowania aresztu i prokuratura z tej możliwości skorzysta.

Zarzut czynnej napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, ich  znieważenie oraz kierowanie gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej usłyszał nie tylko 32-latek, ale również jego rok młodsza siostra. Wobec niej prokurator zastosował dozór policji, a także zakaz opuszczania kraju.

Czytaj także: Interwencja w Galerii Twierdza. Oficjalny komunikat policji, pełny zapis monitoringu

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę w centrum handlowym na ulicy Przemysłowej. Podobnie jak w innych miejscach prowadzone tam były wspólne patrole policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzali, czy klienci stosują się do obowiązujących w związku z epidemią obostrzeń. 

Mundurowi z patrolu zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy nie mieli na twarzach maseczek. Zwrócili im uwagę, ale nie nałożyli mandatów, nie wylegitymowali. Mimo tego para, jak podaje w komunikacie policja, zaczęła obrażać funkcjonariuszy. Mężczyzna założył maseczkę, którą otrzymał od pracownika ochrony sklepu, jednak po wejściu do jednego ze sklepów, nadal wykrzykiwał wulgaryzmy. 

Policjant i strażnik stali w pasażu. Gdy 32-latek i jego siostra to spostrzegli, ruszyli w kierunku patrolu. 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

"32-latek rzucił się na policjanta próbując uderzyć go pięścią w twarz. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę. Ponieważ 32-latek nie chciał się uspokoić i w dalszym ciągu był agresywny, został użyty wobec niego paralizator. Agresywna wobec mundurowych była również kobieta, która odpychała policjanta, szarpała go utrudniając przeprowadzanie interwencji.  Kobieta była nawet  siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 32-latki został użyty gaz" – napisano w policyjnym komunikacie.

Po wszystkim rodzeństwo zostało zatrzymane. Doprowadzono ich do prokuratury. Oboje usłyszeli zarzuty. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Ostra interwencja policji i straży miejskiej w galerii handlowej. Za brak maseczki?

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 BAJDAR
BAJDAR 17.01.2022, 18:36
Przysłowie mówi nie kopie się leżącego Hańba za użycie paralizatora na leżącym człowieku do wyjaśnienia sprawy policjant powinien być natychmiast zawieszony
ABC
ABC 17.12.2021, 20:30
Policja nigdy nie przedstawia prawdziwej wersji i zawsze klamie lub zmysla. Tresc tego artykulu jest rowniez zmanipulowana. Na zalaczonym filmie obwinieni kieruja sie do wyjscia, a policjant ze straznikiem wyraznie probuja zagrodzic droge wychodzacym.
Seb
Seb 16.01.2022, 10:30
Są nagrania z kamer na których widać jak atakują policjanta.
zniesmaczony
zniesmaczony 16.12.2021, 10:47
No super. Gość za bicie policjanta pięściami dostał dozór 2 razy w tygodniu. Lata temu dzieciobójczyni też dostała 2 razy w tygodniu. A ja dostałem 5 razy w tygodniu, w tym minimum raz w weekend - za to, że Chińczyk wysłał mi paczkę z towarem, którego nie zamawiałem, na co wskazywały wszystkie dowody, które oczywiście przedstawiłem od razu, przed decyzją o poddaniu dozorowi.
czym są środki zapobiegawcze
czym są środki zapobiegawcze 15.12.2021, 17:31
dla większości tu komentujących, ja rozumiem, ze każdy Polak zna się na medycynie, prawie i piłce nożnej ale przypominam, że areszt tak jak każdy inny środek zapobiegawczy to nie jest rodzaj kary ale stosuje się go w ściśle określonych sytuacjach, aby zapewnić prawidłowy tok postępowania karnego, czyli mimo, że ten bandyta co zaatakował policjanta nie dostał aresztu to nie znaczy, ze sąd nie może go ostatecznie skazać na karę pozbawienia wolności, zwłaszcza, jeżeli już był karany za podobne przestępstwa
997
997 15.12.2021, 20:15
W Stanach gdyby tak potraktował policjant murzyna jak tego chłopaczka, to od razu na ulicach protest za protestem solidarnie murzyni wyszliby na miasto zademonstrować nastroje społeczne. Powinni obejmować policyjnym dozorem takich nadgorliwych policjantów jak ten, który popisał się stosując gaz i powalając na glebę chłopaczka.
ZOMO swojego czasu gazem i sikawkami budowało autorytet systemu kumuny. A co dzisiaj "milicja" demonstruje? Prowokuje i gazem po ślepiach jak maski na ryju nie masz. Sami niech obejmą się dozorem i nie ośmieszają, połowie Polski pokazali zamojskie metody powszechnie stosowane z czasów stanu wojennego. Macie szczęście, że na murzyna nie popadło, bo na paru kontynentach by wam za te praktyki "podziękowali". A tak prokurator paragrafem dowali rodakowi i po zawodach. Dowali mu sędzia, ot taki system prawny w ojczyźnie mamy. Komisja Europejska kasę Polsce ostatnio wstrzymała za łamanie prawa, grube Euro przepadło. Tak to szerzej sprawa wygląda. Nie dziwi mnie reakcja tego młodzieniaszka-milicjanta. Komendanta jeszcze awansujcie na komendzie, dawajcie go na ministra sprawiedliwości , nieźle was nakręcili na tym posterunku :-) Awans dla tego, który was na służbę odprawił. Kto wam testy psychologiczne robił zanim trafiliście na szkółkę? Dziwne, że tacy trafiają do policji. ZOMO komendant na komendzie z takimi śmiało może wskrzesić. Zamojszczyzna-polszczyzna, milicyjskie praktyki, pałą i gazem najlepiej. Ciekawe czy ruszylibyście w tłum czy cykora mieli, gdyby zamiast chłopaczka z siostrą stanęło nas murem kilkadzisiąt tysięcy? Szacunku więcej milicjancie naucz się do ludzi i sztukę konwersacji podciągnij, dziwnym trafem oberwałeś po nosie. Dziwią się później, że po służbie wpierdziel zbierają. Wizerunek policji daleko w szczerym polu teraz leży i kwiczy. Dumni jesteście milicjanci z tej interwencji?
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 15.12.2021, 14:05
Teraz właściciel Twierdzy podejmie działania by do jego galerii nie przychodziła hołota na rozróby. Ostatecznie Twierdza kosztowała 182 milionów złotych nie po to, by klienci bali się przyjść na zakupy i będzie dla niektórych dożywotni zakaz wstępu do Twierdzy
007
007 15.12.2021, 13:46
Skoro policja ,straż miejska, prokuratura i sądy ścigać ma teraz nas za brak masek i rozglądać się za zdrowymi i normalnymi obywatelami, do paki nas wpychać, to luzy mają bandziory jak nic. Wymiar sprawiedliwości w rozkwicie - tylko komu i czemu ma to teraz sprzyjać? Nie sądzę, że bezpieczeństwu obywateli. Zaufaniu do policji? Sądu? Prokuratury? Biedne to nasze państwo. Przyznajcie się policjanciki ilu z was korzysta z pomocy psychologów i psychiatrów, ilu z was ma problemy natury emocjonalnej? Nie jest tajemnicą, że choroby zawodowe was dopadają. Gdyby za was porządnie wziąć się, to by dopiero intetesujący wynik pojawił się. Niech wypowie się jakiś biegły obiektywny i oceni czy w policji anioły pagony noszą i czy cała sfora zdrowa
Część z dźwiękiem
Część z dźwiękiem 14.12.2021, 23:10
https://m.youtube.com/watch?v=…
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 14.12.2021, 15:49
Temido, Temido
ty żałosna bido
Zamosc
Zamosc 14.12.2021, 14:36
Posadza gowniarza i siostruni zawiasy. Bardzo dobra reakcja . W stanach to by zostal odstrezlony za te lapy .brawo
Zażenowany
Zażenowany 14.12.2021, 12:38
Wstyd i hańba dla sądu że gnuj na wolności,a z drugiej strony ludzie to widzą i wyciągają wnioski. Więc brawo wymiar sprawiedliwości sami pracujecie sobie na taką opinię jaką macie.
Khorba
Khorba 14.12.2021, 11:56
Pies zasłużył by dostać w japę bravo za odwagę
Taka prawda
Taka prawda 16.01.2022, 10:34
A skończyło się tak że ten gieroj co zaatakował policjanta skończy skamląc z paralizatorem w d... Pie
aaa
aaa 14.12.2021, 14:08
Mam nadzieję że myślisz o sobie!!Mam NASZIEJĘ, ŻE KTOŚ CI W JAPĘ DA A MOŻE JESZCZE LEPIEJ!!!
Polak
Polak 14.12.2021, 11:43
Lewactwo z piorunami wybrało się na zakupy do galerii. Tfu!!
ha tfu!
ha tfu! 14.12.2021, 11:50
Polaczku nigdy twoja glupota nie przestanie mnie zadziwiać.
Ttttw
Ttttw 14.12.2021, 11:31
Ja bym i areszt dla siostruni i tego gościa co nagrywał zawnioskował, bo też byl agresywny przynajmniej w warstwie słownej a jak ma dzieci to do bidula..
??
?? 14.12.2021, 11:27
Będzie apelacja prokuratury??
Rafał
Rafał 14.12.2021, 11:26
Zjednoczona opozycja!
Spociej
Spociej 14.12.2021, 11:25
To teraz jeszcze opozycja musi mu załatwić jakiegoś mecenasa co go będzie bronił jak tego gościa co Seicento staranowal auto Szydło. Oficjalnie to są za szczepieniami, lockdownem, ale jak rząd podniesie rękę na jakiegoś antyszczepionkowca, albo spróbuje wyprowadzić jakieś ograniczenia w w prowadzeniu działalności gospodarczej to podnoszą alarm. Załgane syny.
CzW
CzW 14.12.2021, 11:20
Chcieli wolnych sądów to mają, że bandyta startuje z łapami do policjanta i może sobie hasac po wolności. Sądy wszystko uchylają co robi rząd, mandaty za brak maseczek itp. A tu jeszcze dodatkowo dochodzi atak na funkcjonariusza, co wiecej gdzieś czytałem, ze gość byl 2x karany za znieważenie policjanta. Ale dla sądu jak widać to mało...
Jerzy
Jerzy 14.12.2021, 11:14
I niech mi ktos teraz powie że tzw. Zjednoczona Opozycja nie sympatyzuje z antyszczepionkowcami. A Sądy, Sądy wiadomo czyją stronę zawsze biorą. Na pewno nie rządu.
KOD
KOD 14.12.2021, 11:11
Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska!

Pozostałe