Hrubieszów: Dotacje na remont zabytków

  • 16.12.2021, 07:09
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Dotacje na remont zabytków Anna Naja: Niewykluczone, że rada miejska przychyli się do zwiększenia środków na pomoc przy remontach zabytkowych budynków w mieście.
W przyszłorocznym budżecie Hrubieszowa 50 tys. zł przeznaczono na dotacje do remontów i konserwacji zabytkowych budynków i budowli. O dofinansowanie będą mogli ubiegać się właściciele tych, które są w ewidencji zabytków.

Uchwałę w sprawie dotacji do remontów i prac konserwatorskich zabytkowych budynków i budowli podjęli radni Rady Miejskiej Hrubieszowa podczas sesji, która się odbyła pod koniec listopada.

 – Planowane dotacje są propozycją pomocy dla mieszkańców, którzy zechcą przeprowadzić niezbędne remonty czy prace konserwatorskie w zabytkowych budynkach. Mogą oni liczyć na częściowe finansowe wparcie miasta. Nie jesteśmy w stanie wymóc na mieszkańcach większej dbałości o lepszy wygląd i stan części takich budynków. Niektórzy podejmują się remontów, ale wykonują je najtańszym sumptem, co nie zawsze przekłada się na jednolity wygląd zwartej zabytkowej zabudowy. Przykładem są Sudki, gdzie miasto wyremontowało budynek, w którym mieści się Punkt Informacji Turystycznej. Remonty kolejnych budynków muszą być zgodne z zaleceniami konserwatora zabytków. Mam nadzieję, że dzięki finansowemu wsparciu miasta, korzystanie będzie zmieniał się wygląd zabytkowych budynków w Hrubieszowie – tłumaczy Paweł Wojciechowski, wiceburmistrz Hrubieszowa.  

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123...
123... 16.12.2021, 08:11
To niespełna 4 tysiące miesięcznie a podwyżka dla burmistrz z kosztami pracodawcy pewnie ponad 10 tysięcy. Szok!
admin
admin 17.12.2021, 21:06
Zgadza się. Władza dała sobie solidną podwyżkę, inflacji nie odczuje..

Pozostałe