Tomaszów Lubelski: Biegali Mikołaje

  • 18.12.2021, 05:57
  • wd
Tomaszów Lubelski: Biegali Mikołaje
Takie udane imprezy sportowe to tylko w Tomaszowie. W III Biegu Mikołajkowym udział wzięło ok. 150 osób w różnym wieku. Nikomu nie było zimno, bo każdy się ruszał, a i atmosfera była gorąca.

Bieg mikołajkowy po raz trzeci zorganizowała Tomaszowska Grupa Biegowa. To nie były zawody na czas, nie było w nich zwycięzców, choć na koniec każdy dostał pamiątkowy medal. Uczestnicy mieli się po prostu dobrze bawić. Przebiegli wspólnie wyznaczoną trasę, porozmawiali, pośmiali się. A przy okazji nazbierali dużo podarków dla przytuliska dla zwierząt w Tomaszowie Lubelskim.

– Posegregowałam już karmę mokrą, suchą, w puszkach, dla małych i dorosłych psów, a także obroże, smycze, smakołyki. Biegacze bardzo nas wsparli. Na pewno wszystko się przyda – mówi Monika Sawiak z tomaszowskiego przytuliska.

Obecnie w przytulisku jest jeden pies. – Sytuacja stale się zmienia, bywa, że mamy po 12 piesków. Niektóre są u nas dwa-trzy tygodnie, inne dłużej. Zawsze najpierw staramy się znaleźć ich właścicieli, a jeśli to nie jest możliwe, szukamy osób chętnych do ich adopcji. Pomagają nam w tym dziewczyny ze Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Adopcje Tomaszów Lubelski. Cieszy nas to, że pieski znajdują nowe domy – dodaje pani Monika. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe