Zamość: Podziel się krwią i uratuj życie!

  • 25.08.2016, 11:41 (aktualizacja 26.08.2016, 12:23)
  • karo
Zamość: Podziel się krwią i uratuj życie!
W piątek 26 sierpnia na parkingu przed Galerią Twierdza w Zamościu będzie prowadzona akcja zbiórki krwi dla pacjentów okręgowych szpitali w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”.

Mieszkańcy Zamościa będą mogli oddawać krew w godz. 9 - 15, w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla krwiodawców sprzęt medyczny.

Do oddawania krwi zapraszamy osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, Krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg – tłumaczy Renata Kawka, Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.

 

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz weźmie udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. Zbiórkom krwi oraz kampanii edukacyjnej towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

 

Akcję zbiórki krwi organizuje Grupa Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż. Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi. W mediach społecznościowych akcję „Zbieramy krew dla Polski” po raz pierwszy wspierać będzie Drużyna#M, zachęcając wszystkich do oddawania krwi na swoim profilu na Facebooku.

 

karo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe