Koronawirus w Polsce. Nowe zasady, m.in. obowiązek szczepień

  • 07.12.2021, 13:14
  • red.
Koronawirus w Polsce. Nowe zasady, m.in. obowiązek szczepień Fot. Twitter.com/Ministerstwo Zdrowia
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił decyzje rządu związane z epidemią koronawirusa. Zapowiedział nowe obostrzenia i m.in. obowiązek szczepień dla wybranych grup zawodowych.

Swoje wystąpienie minister Niedzielski rozpoczął od stwierdzenia, że sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Ale to wcale nie oznacza, że jest dobrze.

"Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant Omikron" – stwierdził minister zdrowia.

Nowych zakażeń jest wciąż bardzo i dużo, wiele osób umiera, a szpitalne oddziały covidowe wciąż zapełniają się kolejnymi zakażonymi pacjentami.

Czytaj także: Ponad 23 chorych w szpitalach, zmarły 504 osoby

Głos podczas konferencji zabierają również Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia oraz Krzysztos Saczka, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W związku z tym rządzący podjęli decyzje o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Co nas czeka?

>>>> Od 1 marca obowiązkiem szczepień przeciwko COVID-19 zostaną objęci medycy, służby mundurowe, nauczyciele.

>>>> Już wcześniej, bo od 15 grudnia zamiast obecnych 50 proc. do 30 proc. ma wynosić limit obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych do 30 proc.

Czytaj także: Wariant Omikron w Europie. Nowe obostrzenia w Polsce

>>>> Zakaz konsumpcji w kinach.

>>>> Limit obłożenia w transporcie zbiorowym to 75 proc.

>>>> Zamknięte będą kluby i dyskoteki, z wyłączeniem 31 grudnia i 1 stycznia przy maksymalnej liczbie uczestników na poziomie 100 osób.

>>>> Obowiązkowym testom w kierunku SARS-CoV-2 zostaną poddani wszyscy współdomownicy osoby zakażonej.

>>>> Od 20 grudnia do 9 stycznia na naukę zdalną mają przejść wszystkie szkoły podstawowe i średnie.

Zwiększenie limitów będzie możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę, który wykaże, że sprawdzał paszporty covidowe.

Czytaj także: Do baru, sklepu, kościoła i na koncert tylko zaszczepieni? Polacy zabrali głos

red.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
meison
meison 07.12.2021, 20:18
Nie martwmy się... Nikogo nie ominie Sąd Boży!

Pozostałe