Wożuczyn-Cukrownia: Zabrakło na strych

  • 08.12.2021, 07:03
  • wd
Wożuczyn-Cukrownia: Zabrakło na strych – Dopóki nie skończymy strychu, nie wydzielimy tam mieszkań, nie dostaniemy pozwolenia na zamieszkanie w kamienicy – mówią mieszkańcy bloku nr 4 w Wożuczynie.
Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, gminy i odszkodowaniu z firmy ubezpieczeniowej kamienicę w Wożuczynie-Cukrowni, w której w lutym wybuchł pożar, prawie udało się wyremontować. Prawie, bo zabrakło pieniędzy na wydzielenie na strychu dwóch mieszkań. A to warunek, żeby dziewięć rodzin mogło wrócić do swoich domów.

W lutym w kamienicy na terenie byłej cukrowni w Wożuczynie wybuchł pożar. Spłonął dach, ogień uszkodził poddasze budynku. Użyta podczas akcji ratowniczej woda sprawiła, że rozmiękły wykonane z gliny i trzciny stropy. Część stropu z piętra zawaliła się na parter. Większość mieszkań wymagała gruntownego remontu.

W kamienicy mieszkało dziewięć rodzin. Wszyscy musieli znaleźć sobie inny kąt. Jedni wynajęli mieszkania, innych przygarnęły rodziny. Przez ostatnie miesiące robili, co w ich mocy, by kamienicę szybko wyremontować i wrócić do swoich mieszkań. A pracy było mnóstwo. Na szczęście kamienica była ubezpieczona i sporo kosztów remontu pokryto z odszkodowania. Bardzo przydały się też pieniądze, jakie wpłacili na pomoc pogorzelcom ludzie dobrej woli (gmina założyła komitet, była też zbiórka na portalu zrzutka.pl, 20 tys. przekazała Spółka Cukrowa z Torunia).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe