Hrubieszów: Pomogli starszej pani wrócić do domu

  • 03.12.2021, 09:09
  • ak
Hrubieszów: Pomogli starszej pani wrócić do domu Fot. policja.pl
Ulicami miasta błąka się staruszka – takie anonimowe zgłoszenie w środę (1 grudnia) w nocy odebrała hrubieszowska policja. Funkcjonariusze znaleźli kobietę i pomogli jej bezpiecznie wrócić do domu.

Było już późno, ok. godz. 22, ciemno i zimno, a starsza pani samotnie chodziła ulicami miasta. Policjanci, którzy do niej dotarli ustalili, kim jest. Kontakt z 82-latką był utrudniony. Kobieta nie mogła sobie przypomnieć, gdzie mieszka. Ale mundurowi byli cierpliwi i podczas rozmowy z hrubieszowianką ustalili adres jej córki. Ta jednak nie mogła matki przenocować, bo akurat jest na kwarantannie, ale wskazała miejsce zamieszkania starszej pani, dzięki czemu można ją było odwieźć do domu.

Czytaj także: Szukali staruszka i znaleźli. Jak profesjonaliści

– Na wyróżnienie zasługuje postawa osoby, która powiadomiła służby ratunkowe o tego typu zdarzeniu. Tym bardziej teraz, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej i taki nocny samotny spacer mógłby skończyć się dla starszej schorowanej osoby bardzo źle – podkreśla Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Przy okazji apeluje do wszystkich, by nie bydź obojętnym na los osób, które śpią na ławkach, klatkach schodowych czy w piwnicach. Bo tacy ludzie są  szczególnie narażeni na wychłodzenie.

– Zainteresujmy się, kiedy widzimy że osoba nietrzeźwa, samotna lub starsza może potrzebować pomocy. Pamiętajmy, że policjanci sprawdzą każdą taką informację, a jeden nasz telefon może uratować komuś życie – przypomina policjantka.

Czytaj także: Kontrole zamojskiej policji. By nikt nie zamarzł

Czytaj także: Starszy pan został potrącony przez samochód. Nie przeżył wypadku

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pasikowski  i PSY 2
Pasikowski i PSY 2 03.12.2021, 21:08
Medal za Odre i Nyse im i niech spiedalają jak SB po 15 latach służby. Tym zwolnicie partyjny łańcuszek zatrudnienia .
Powrót do przyszłości
Powrót do przyszłości 03.12.2021, 20:42
Ulicami miasta błąka sie Marcinek pogubił listy i wnioski i odnalazł sie na GRANICY Z BIELORUSSIĄ. Miesiąc po terminie pisma dostarcza bo biedaczyna sie odnalazła. Zjadła kanapkę pod wiatą na rynku, posiliła sie w czasie podwyższonego ryzyka co mu opłacają ZUS za to podwójnie i ruszył w teren jak baletnica. Obwieszony w paseczki dzwoneczki, radiostacje i inne atrakcje. Normalnie cyrk na kółkach tylko po terminie.
polismeni  z Majami co za dużo filmów sie naoglądali
polismeni z Majami co za dużo filmów sie naoglądali 03.12.2021, 13:49
Nie potraficie poprawnie wezwania wystawić bo kilka nakładających sie na siebie i po terminie przychodzących.Zmuszacie starsze osoby do wyjaśniania spraw które sami powinniście wyjaśnić. To może po ulicach spacerujcie i patrzcie czy ktoś pomocy nie potrzebuje!!
Medal im za Odre i Nyse
Medal im za Odre i Nyse 03.12.2021, 12:57
I na tym polega służba a nie kręcić się przy nocnym żeby wyrobić norme !!!

Pozostałe