Zamość: Weź pieniądze, załóż firmę. PUP rozdysponuje dotacje

  • 02.12.2021, 13:12
  • ak
Zamość: Weź pieniądze, załóż firmę. PUP rozdysponuje dotacje Fot. Archiwum KT
Od dzisiaj przez tydzień, do czwartku 9 grudnia osoby bezrobotne z miasta i powiatu zamojskiego mogą starać się o dotacje na założenie własnej firmy. Do rozdania jest ponad 260 tys. zł. Jednorazowe wsparcie to nawet 22 tys.

Ogłoszenie w tej sprawie ukazało się dziś na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. Prawo ubiegania się o dotację mają wszyscy zarejestrowani bezrobotni, o ile np. w ostatnim czasie nie odmówili "bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia" i nie korzystali już z podobnych dotacji na założenie działalności gospodarczej. Pieniędzy z Funduszu Pracy jest tyle, że wsparcie w maksymalnej wysokości 22 tys. zł ma szanse otrzymać 12 osób.

Trzeba tylko wypełnić odpowiednie dokumenty, które są do pobrania na stronie internetowej PUP Zamość, a następnie we wskazanym terminie złozyć je w pośredniaku w formie papierowej do skrzynki wrzutowej lub wysłać pocztą.

Później zbierze się komisja, rozpatrzy wnioski i w terminie do 16 grudnia ogłosi wyniki konkursu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe