Gm. Zamość: Chodnik w Skokówce, ulica w Płoskiem

  • 02.12.2021, 09:51
  • ak
Gm. Zamość: Chodnik w Skokówce, ulica w Płoskiem Fot. UG Zamość
Dobiegly końca dwie ważne dla mieszkańców inwestycje drogowe w gminie Zamość.

W Skokówce na ulicy Targowej można już korzystać z nowego chodnika. Wcześniej piesi zmueszni byli tu chodzić poboczem albo skrajem jezdni. teraz mają do syspozycji wyłożony kostką brukową trakt biegnący od drogi wojewódzkiej nr 849 do skrzyżowania z ul. Łąkową. Wykonano także dojścia do placu zabaw, przystanku autobusowego i świetlicy wiejskiej. Łącznie powstało ok. 530 m.b. nowego chodnika. Przy okzaji został przebudowany ok. 200-metrowy odcinek kanalizacji. Została też zainstalowana rura rura osłonowa pod budowę w przyszłości oświetlenie ulicznego przy ul. Targowej.

Prace pochłonęły nieco ponad 528 tys. zł. Inwestycję zrealizowała ekipa Zakładu Budowlano-Transportowy „DROGMOST” Sp. z o.o. 

Również pod koniec listopada zakończyła się budowa wewnętrznej drogi w Płoskiem. Asfalt został tam wylany na odcinku liczącym 280 metrów, wzdłuż którego pobocza utwardzono kruszywem, a rowy odwadniające wzmocnione płytami ażurowymi. Podczas prac splanotowano również skarpy i obsiano je trawą.

Ta inwestycja warta ponad 367 tys. zł. została wykonana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. 

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ljdid
Ljdid 03.12.2021, 21:39
Szkoda, że w naszej gminie robi sie drogi tam gdzie jeszcze nikt nie mieszka.... a tu gdzie ludzie mieszkaja i prosza o droge 6 lat nie ma na to szans. Czyżby w okolicy rozdzielni mial dzialki ktos kto ma "stolek" w gminie?

Pozostałe