Studenci Akademii Zamojskiej na lotnisku. To były ćwiczenia

  • 01.12.2021, 09:00
  • Materiał nadesłany
Studenci Akademii Zamojskiej na lotnisku. To były ćwiczenia Fot. Akademia Zamojska
Studenci Akademii Zamojskiej z kierunku bezpieczeństwo narodowe (III rok) odbyli w ramach zajęć wizytę studyjną w Porcie Lotniczym Lublin. Głównym celem wizyty było poznanie działalności Placówki Straży Granicznej w Lublinie, wchodzącej w skład Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz Służby Ochrony Lotniska.

Zajęcia zrealizowane przez studentów w ramach przedmiotu "warsztaty i szkolenia" pozwoliły poznać specyfikę odpraw granicznych i systemu bezpieczeństwa lotów odbywających się w portach lotniczych. Studenci mieli możliwość obserwacji czynności funkcjonariuszy związanych z kontrolą graniczną i zapewnieniem bezpieczeństwa w komunikacji międzynarodowej.

Wizyta studentów w porcie lotniczym odbywała się we wszystkich strefach lotniska, w których prowadzone są odprawy pasażerów i dystrybuowanie bagaży. Studenci odwiedzili halę przylotów i odlotów oraz pomieszczenia techniczne i biurowe. Mieli też okazję zobaczyć urządzenia służące do kontroli pasażerów oraz do wykrywania produktów i substancji, których nie można wwozić do Polski.

Pobyt w porcie lotniczym ukazał również praktyczne zasady działania punktu kontroli bezpieczeństwa. Bardzo duże zainteresowanie studentów wzbudził sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych, w tym prace robota pirotechnicznego. Studenci mieli także okazję przymierzyć kombinezon wykorzystywany w akcjach neutralizowania materiałów wybuchowych.

Spotkanie studentów z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Ochrony Lotniska pozwoliło szerzej spojrzeć na specyfikę służby funkcjonariuszy ochraniających zarówno cały obiekt lotniska, jak również zapewniających bezpieczeństwo pasażerom w samolotach.

"Dzięki takim zajęciom widzimy, jak pracuje Straż Graniczna, Służba Ochrony Lotniska. Jest to bardzo ważne doświadczenie, bo przecież większość z nas planuje kiedyś pracować w służbach mundurowych" - podsumował wizytę jeden ze studentów.

Wizyta studyjna studentów Akademii Zamojskiej w Porcie Lotniczym Lublin odbyła się 25 listopada 2021 r.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Poolka
Poolka 01.12.2021, 09:14
Wreszcie coś się dzieje na uczelni!

Pozostałe