Gm. Ulhówek: Niech kasa doda im skrzydeł

  • 03.12.2021, 08:15
  • Maria Dec-Kiełb
Gm. Ulhówek: Niech kasa doda im skrzydeł Uczniowie z Hubinka mieli ogromne problemy z internetem, wielu nie mogło się zalogować, żeby uczestniczyć w lekcjach.
Gminni radni i nauczyciele liczą na to, że nagrody zmobilizują młodzież do nauki

Uczniowie klas 4-8 z podstawówek w gminie Ulhówek na koniec roku szkolnego otrzymają stypendia. Rzecz jasna ci, którzy na nie zasłużą. Poprzeczka ustawiona jest wysoko. Może nawet trochę zbyt wysoko, bo przez pandemię, zdalne nauczanie i kłopoty z Internetem, pojawił się problem tam, gdzie go wcześniej nie było.

W gminie Ulhówek są trzy szkoły podstawowe. Do tej w Ulhówku uczęszcza 132 dzieci, w Tarnoszynie 73, a w SP w Hubinku 47. Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Ulhówek podjęła uchwałę w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy w formie stypendiów i nagród wójta. Takie jednorazowe stypendium lub nagrodę może otrzymać uczeń klas od 4 do 8 za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Co więcej, jak zapisano w uchwale „W przypadku wystąpienia u ucznia zbiegu uprawnień do kilku stypendium, uczeń otrzymuje każde z nich”. W każdym przypadku trzeba mieć co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe