Podaruj szlachetną paczkę

  • 04.12.2021, 08:27
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Podaruj szlachetną paczkę Fot. Facebook Szlachetna Paczka Tomaszów Lub. Szlachetna Paczka daje mnóstwo radości tym, którzy ją otrzymują i tym, którzy ją przygotowują.
To już 21. edycja akcji pn. "Szlachetna Paczka". Dzięki ludziom dobrego serca ci, którzy są w potrzebie materialnej, dostają pomoc. Kto chciałby w tym roku przygotować paczkę dla pani Hanny, kto pomoże spełnić marzenia pani Magdy i jej rodziny?

Udział w akcji może wziąć każdy, kto tylko chce pomóc: firmy, instytucje, osoby fizyczne i prywatne. Na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl znajduje się lista osób m.in. z powiatu tomaszowskiego, które są w potrzebie. Krótko opisana jest ich sytuacja życiowa, są wypisane trzy kluczowe potrzeby. Nikt tam nie marzy o tradycyjnych świątecznych prezentach. Ludzie mają przyziemne marzenia.

67-letnia pani Hanna mieszka ze swoją mamą w gminie Tomaszów Lub., żyje bardzo skromnie. Po opłaceniu rachunków i kupieniu leków zostaje jej 370 zł na miesiąc. Prosi o tonę węgla, by ogrzać dom w te chłodne dni, żywność i koc.

Maria i Łukasz z gm. Tomaszów Lub. mają czworo dzieci. Kilka miesięcy temu w ich domu wybuchł pożar. Stracili cały dobytek. Mieszkają teraz u mamy pana Łukasza, ale bardzo chcieliby wrócić do siebie. Remont jest w planach, ale rodzina nie ma niego środków. Pani Maria szuka pracy, jej mąż nie może jej podjąć, bo ma problemy z kręgosłupem i czeka na kolejną operację. Zgłosili się do Szlachetnej Paczki i proszą o żywność, węgiel i środki czystości dla swojej rodziny.

Bracia Piotr (53 l.) i Paweł (63 l.) z gminy Łaszczów zamieszkali razem, kiedy ich rodziny się rozpadły. Zajmują jedną izbę w budynku gospodarczym na posesji swojego trzeciego brata. Mężczyźni z powodu problemów zdrowotnych nie mogą podjąć stałej pracy, a i dorywczą ciężko im znaleźć. Proszą o pralkę, obuwie i pościel.

Takich i innych historii opisanych na stronie www.szlachetnapaczka.pl jest znacznie więcej. Tam też można dowiedzieć się, jak przygotować paczkę i gdzie ją zawieźć.

– Jeśli tylko można pomagać, to warto to robić – zachęcają wolontariusze z rejonu Tomaszów Lubelski. Jeśli rodziny z powiatu tomaszowskiego znalazły już kogoś, kto przygotuje dla nich paczkę, to warto sprawdzić inne: z Zamościa, Hrubieszowa, Biłgoraja, Krasnegostawu lub z innej części Polski. 

W ubiegłym roku w ramach Szlachetnej Paczki wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe