Werbkowice: Kampania przekroczyła półmetek

  • 01.12.2021, 07:00
  • par
Werbkowice: Kampania przekroczyła półmetek
Cukrownia w Werbkowicach skupiła już ponad 583 tys. ton buraków do przerobu. Do końca kampanii planuje skupić powyżej 800 tys. ton.

Kampanię w "Werbkowicach" rozpoczęto na początku października. Skup i przerób buraków potrwa prawdopodobnie do 20 grudnia.

 – Można powiedzieć, że obecnie jesteśmy już poza półmetkiem tegorocznej kampanii. W bieżącym roku na pewno plony i polaryzacja cukru w burakach są korzystniejsze od wyników z zeszłego roku. Obecnie średnio polaryzacja wynosi w naszej cukrowni 17,06 proc., w ubiegłym roku było to ponad 14 proc. A plony bywają różne. Są wysokie – takie, które przekraczają nawet 70 ton burków z 1 ha, ale nie brakuje również takich, z których zbiory sięgają zaledwie 40 t z 1 ha. Tak wiec trudno prognozować, jakie będę zarobki plantatorów. Wszystko zależy od ilości dostarczonego surowca i zawartości cukru w burakach. Obecnie przyjmujemy także dostawy od plantatorów zrzeszonych wokół cukrowni w Krasnymstawie – mówi Maryla Symczuk, dyrektor Cukrowni "Werbkowice".

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Burak
Burak 01.12.2021, 16:37
No i czym sie chwalicie jak rolnikom każecie trzymać buraki do odparowania na polu. że macie większą zawartość cukru w cukrze hahahah
Kowiduz
Kowiduz 02.12.2021, 12:33
Powitać Arletkę. A co w hrubieszowskiej "bolnicy"?
Cukier
Cukier 01.12.2021, 20:46
Jeśli następuje odparowanie to zwiększa zawartość cukru w burakach, to i więcej w kieszeni plantatora.
Burak sam sobie zaprzeczasz.
Burak
Burak 07.12.2021, 15:54
A obliczyłeś to wagowo? bo jak odparuje to zwiększy sie zawartość cukru ale i zmniejszy sie waga buraków. To jak to jest?

Pozostałe