Biłgoraj: Kto tour sponsorował?

  • 02.12.2021, 06:09
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Kto tour sponsorował? Marcin Adam Mura: BCK powinno zajmować się reklamowaniem i finansowaniem wydarzeń kulturalnych.
Kto był organizatorem Tour de Konstytucja w Biłgoraju i pokrył koszty prądu, nagłośnienia oraz banerów promujących to wydarzenie? Takie pytania nurtowały radnego Marcina Adama Murę. Odpowiedzi udzielił mu dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju.

Tour de Konstytucja PL to ogólnopolskie wydarzenie, które objął patronatem urzędujący jeszcze wtedy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Podczas objazdu polskich miast i miasteczek – jak podają organizatorzy – „sędziowie, prokuratorzy, prawniczki i prawnicy rozmawiali z Polkami i Polakami o wolnościach i prawach obywatelskich".

Do Biłgoraja tour zawitał 4 sierpnia. W zorganizowanej przy Biłgorajskim Centrum Kultury akcji uczestniczyli m.in. przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara oraz Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. Wcześniej przy BCK pojawiły się banery promujące to wydarzenie – „Tour de Konstytucja” i „Wolne Media”. I to ich dotyczyła interpelacja złożona przez Marcina Adama Murę z Klubu Radnych PiS. Radny pytał, czy ktoś zapłacił za ich ekspozycję, dociekał również, czy za „użyczenie prądu i nagłośnienia” zostały wystawione faktury.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe