Szopen zatrzymany po 18 latach. Ofiary traktował w okrutny sposób

  • 26.11.2021, 13:07
  • ak
Szopen zatrzymany po 18 latach. Ofiary traktował w okrutny sposób Fot. KWP Lublin
Wystawiono za nim 3 listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania. Ukrywał się przez 18 lat. 58-letni Robert M., pseudonim Szopen został zatrzymany w Niemczech.

To człowiek, który ma na swoim koncie bardzo dużo przestępstw. Był w przeszłości karany i skazany na 2 lat więzienia za przechowywanie fałszywych banknotów. Były to głównie złotówki, ale też dolary amerykańskie i funkcjonujące wówczas marki niemieckie. Odbywał również karę pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze, jednak podczas przerwy w wykonywaniu kary nie powrócił do aresztu.

Zamiast tego kilka miesięcy później (w lipcu 2003 roku) uczestniczył w napadzie na rodzinę z gminy Wohyń w powiecie radzyńskim.

– Wspólnie z ustalonymi osobami brutalnie pobili pokrzywdzonych m.in. ojca i syna oraz pozostałych członków rodziny. Sprawcy domagali się wydania pieniędzy. Podczas napadu byli bardzo brutalni. Zadawali obrażenia m.in. pięściami oraz kijem łamiąc kości i wybijając zęby. Zrabowali wówczas 46 tysięcy dolarów – relacjonuje kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Po tym napadzie Szopen uciekł i ukrywał się w różnych lkrajach europejskich. Szukali go policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, a także z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z KWP w Lublinie. Wspólnie ustalili, żę Robert M. przebywa w Niemczech. Przestępca zdołał jednak oszukiwać niemieckich funkcjonariuszy, bo podczas legitymowania podawał dane swojego brata.

– Policjanci zajmujący się poszukiwaniami ustali więc miejsce pobytu obu braci jednoznacznie wskazując, który z nich przebywa w Niemczech. Przy współpracy z policjantami z Komendy Głównej Policji informacje zostały przekazane stronie niemieckiej. Po zatrzymaniu i rozpatrzeniu sprawy Sąd w Niemczech wyraził zgodę na ekstradycję poszukiwanego do Polski – informuje Fijołek.

Szopen odpowie za przestępstwa popełnione w przeszłości. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat więzienia.

 

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
komisarz  rex
komisarz rex 26.11.2021, 16:25
Paranoja 18 lat to nie sukces . Bajki a nie prawda jak długo można płacić podatki na takie fajtłapy .
Prosze  o wyjaśnienie  tego
Prosze o wyjaśnienie tego 26.11.2021, 14:54
Kogo było stać na 46 tyś dolarów w 2003 roku ? Musiał wiedzieć kogo okrada i pewnie nie dawnego właściciela ziemskiego. i Przyglądając sie zbrodni należy Przyjżeć się ofierze napadu i skąd w posiadaniu takiej gotówki sie znalazła. Przeważnie w tym tkwi motyw.

Pozostałe