Zamość: Co dalej z pediatrią? Konkurs przedłużony

  • 26.11.2021, 11:06
  • ak
Zamość: Co dalej z pediatrią? Konkurs przedłużony
Teoretycznie dzisiaj (26 listopada) upłynął termin składania ofert od podmiotów medycznych, które gotowe byłyby zorganizowania oddziału pediatrycznego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym. Ale czasu jest więcej.

– Wydłużyliśmy konkurs do 10 grudnia – poinformował nas Mariusz Paszko, prezes ZSN. Skąd ta decyzja? Jak się dowiadujemy, prowadzone są jeszcze rozmowy z potencjalnymi uczestnikami konkursu. Jest pewna szansa, że uda się je sfinalizować z oczekiwanym skutkiem. Jak duża? Prezesz szpitala określa ją jako "cień nadziei". 

Przypomnijmy, że w konkursie zapisano m.in. iż podmiot medyczny, który zapewni opiekę lekarzy specjalistów na oddziale pediatrycznym otrzyma za to miesięcznie 110 tys. zł. Szpital natomiast zapewni bazę, sprzęt i pełną obsadę pielęgniarską, będzie też negocjował i zawierał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zamojska pediatria nie pracuje od 1 lipca. Początkowo jej działalność zawieszono do końca września, później ten stan rzeczy wydłużono do końca br.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 PIPO
PIPO 29.11.2021, 18:23
TAK narządził Wnuk z ekipą aby do wyborów
 Zamościanin
Zamościanin 26.11.2021, 20:07
Może warto przypomnieć pewne życiorysy przerwy w życiorysach
ASSS
ASSS 26.11.2021, 13:57
Apel do ludzi mieszkających w Zamościu.
Protestujcie, piszcie komentarze, zakładajcie strony w social mediach. Nagłaśnijcie nadłużycia i szkodliwe działania Pana Wnuka i jego ekipy.
Obnażcie kolesiostwo w urzędach i spółkach miejskich. Niech takie oddolne działania jak nie zmusi do dymisji to chociaż niech trochę przychamuje to rozpasanie.

Pozostałe