Zamość: Prawnik poradzi za darmo. Gdzie i kiedy?

  • 26.11.2021, 09:21
  • ak
Zamość: Prawnik poradzi za darmo. Gdzie i kiedy? Fot. pixabay.com
Mieszkańcy Zamościa mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Prezydent rozstrzygnął konkurs na świadczenie takiej pomocy w przyszłym roku.

Wiadomo już więc, że punkt darmowej pomocy prawnej w 2022 roku poprowadzi Stowarzyszenie Wspierania Aktywności BONA FIDES z siedzibą w Lublinie. Natomiast prowadzeniem punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zajmie się Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC POLAND” z siedzibą w Lublinie. W trzecim punkcie do dyspozycji mieszkańców mają być radcowie prawni i adwokaci wyznaczeni przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie oraz Okręgowa Radę Adwokacką w Lublinie.

Obecnie w Zamościu funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej  pomocy prawnej i jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Mieszczą się w budynku Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20. Zapisać się na rozmowę można pod  numerem telefonu: 722 364 992.

Korzystać z nich może każdy, kto nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej. Porady w punktach są całkowicie darmowe. Nie ma też żadnych ograniczeń co do liczby porad. Można z tego rodzaju wsparcia skorzystać kilkukrotnie.

Czytaj także: Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie zamojskim

Czytaj także: Porady prawne w sieci

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe