Zamość: Włoska kuchnia i włoscy kucharze w Rolniczaku

  • 25.11.2021, 08:06
  • ak
Zamość: Włoska kuchnia i włoscy kucharze w Rolniczaku Fot. ZSP nr 5 Zamość Włoscy goście wprowadzili młodzież w tajniki swojej kuchni
Znakomici goście, znakomita kuchnia, niezapomniane wrażenia i wyjątkowa lekcja kulinariów – tak w skrócie można podsumować wydarzenie zorganizowane we wtorek, 23 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu.

Tego dnia, w ramach Światowego Tygodnia Kuchni Włoskiej (Settimana della Cucina italiana nel mondo) gośćmi zamojskiego Rolniczaka byli Anna Kaczmarczyk, Wicekonsul Honorowy Włoch w Lublinie, któa do Zamościa przyjechała z piątką włoskich kucharzy.

Na czele tej mistrzowskiej grupy stał Anuelo Serra, przewodniczącym Włoskiej Federacji Kucharzy w Polsce. To jeden z najlepszych włoskich kucharzy w Polsce, właściciel dobrze prosperującej w Warszawie restauracji, a wcześniej kucharz ambasady włoskiej w Polsce.

Czytaj także: Stypendystki z ZSP nr 5

Tematem tegorocznej edycji Tygodnia Kuchni Włoskiej jest Tradizione e prospettive della cucina italiana: consapevolezza e valorizzazione della sostenibilita' alimentare - czyli połączenie tradycji i nowoczesności na drodze do zrównoważonego rozwoju. Dzięki wizycie w ZSP nr 5 uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję poznać najnowsze trendy w zdrowym i zrównoważonym żywieniu. Najpierw młodzież wysłuchała wykładu, a później miała okazję zobaczyć jak na żywo powstają znakomite dania.

Każdy z pięciu szefów kuchni przygotował coś innego z pasją opowiadając uczniom o tradycjach kuchni włoskiej, zdradzając tajniki przygotowania dań. Na talerzach pojawiły się pyszności z ryb, makarony, risotto, dania bezglutenowe i desery.

Całość tłumaczyli Anna Kaczmarczyk oraz Maciej Kozik, koordynator projektów unijnych w Rolniczaku. W przygotowaniach, oprócz młodzieży, uczestniczyły nauczycielki przedmiotów zawodowych Krystyna Madej i Dorota Szewczuk oraz Monika Poździk, przewodnicząca zespołu promocji szkoły.

Czytaj także: Uczniowie ZSP nr 5 solidarni z Białorusią

Czytaj także: Za trud wychowania młodych - lista nagrodzonych nauczycieli

ak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 01.12.2021, 13:46
a nie mogli zaprosić Okrasę albo Makłowicza?

Pozostałe