Przechwycili dane do kont bankowych. Dwie kobiety poszkodowane

  • 24.11.2021, 14:51
  • ak
Przechwycili dane do kont bankowych. Dwie kobiety poszkodowane Fot. policja.pl
Kolejne dwie osoby oszukane podczas sprzedaży towarów przez internet. Obie kobiety przez swoją nieostrożność dały przestępcom dostęp do swoich kont bankowych.

36-latka z Krasnobrodu wystawiła na sprzedaż dziecięce ubranka. Ofertę zamieściła na portalu sprzedażowym. Otrzymała powiadomienie, że towar znalazł nabywcę. W wiadomości znalazła adres do wysyłki i link z poleceniem otwarcia go, co miało zapewnić przelew pieniędzy na jej konto. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami. Zalogowała się na swój rachunek.

– W międzyczasie chciała sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i na konto weszła z innego urządzenia. Zauważyła, że ktoś wykonał kilka przelewów na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Natychmiast skontaktowała się z bankiem i skutecznie zablokowała transakcje – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Niestety, nie wszystkie pieniądze zdołała uratować. Oszust w bankomacie za pomocą kodu BLIK zrealizował dwie wypłaty, w sumie na 3000 złotoch.

Połowę mniej pieniędzy, ale niemal w identyczny sposób straciła 29-latka ze Szczebrzeszyna. Ona sprzedawała online spódnicę. Chciała za nią zaledwie 5 zł. Kobieta także weszła w przesłany link i zalogowała się na stronę, która do złudzenia przypominała oficjalny portal banku. Po krótkim czasie okazało się, że z konta zniknęło 1600 zł. Na szczęście kobieta nie straciła więcej, bo natychmiast zablokowała dostęp do konta i karty płatniczej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe