Tomaszów Lubelski: Ukradli automat, żeby "chronić go przed celnikami"

  • 23.11.2021, 11:03
  • sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski: Ukradli automat, żeby "chronić go przed celnikami" Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat, którzy ukradli automat do gier hazardowych i zabrali z maszyny pieniądze. Tłumaczyli, że zrobili to po to, by „uchronić” nielegalne automaty przed kontrolą służb celno-skarbowych.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Tomaszowscy kryminalni podczas wykonywanej realizacji, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat, którzy dokonali kradzieży i włamania do automatu do gier, który wynieśli z lokalu na terenie Tomaszowa Lubelskiego. 

Z ustaleń wynikało, że na terenie miasta, znajdują się automaty wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze po siłowym wejściu do typowanego lokalu, ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych. W środku znajdowało się również dwóch mężczyzn, którzy byli zaskoczeni widokiem mundurowych. Tłumaczyli, że są jedynie klientami lokalu.

Policjanci nie dali wiary ich zapewnieniom. W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych zabezpieczono automat do gier, z którego sprawcy zdążyli zabrać pieniądze. Zostali zatrzymani w salonie, do którego wrócili po resztę urządzeń.

Swoje zachowanie, jeden z zatrzymanych tłumaczył upojeniem alkoholowym oraz chęcią ukrycia automatów przed „nalotem celników”. Ostatecznie zdążyli ukraść tylko jedno urządzenie, z którego wyciągnęli nieokreśloną na tym etapie postępowania kwotę pieniędzy.

Dochodzenie, które będzie prowadzone w tej sprawie wykaże, kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnych gier hazardowych oraz wyjaśni rolę poszczególnych osób w procederze kradzieży automatu oraz włamania i zaboru jego zawartości.

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe