Piłka nożna: Awans tylko z rozsądku

  • 24.11.2021, 08:00
  • MaSzt
Piłka nożna: Awans tylko z rozsądku Fot. pixabay.com
Piłkarski rok 2021 był bardzo udany dla Orkana Bełżec. Zespół ten okazał się najlepszy w tabeli, uwzględniającej tylko wyniki rundy wiosennej. A na półmetku kolejnego sezonu jest drugi, za wycofaną z IV ligi Unią Hrubieszów.

Orkan to w tym roku zdecydowanie zespół numer jeden w klasie A. W trzynastu wiosennych meczach zdobył 31 punktów, a w tylu samo jesiennych – 32. W czerwcu nie świętował jednak powrotu do klasy okręgowej, gdyż słabiej punktował w pierwszej części sezonu. Teraz pewnie zmierza do „okręgówki”.

– W poprzednim sezonie do awansu zabrakło nam zaledwie czterech punktów. Nie narzekaliśmy, że się nie udało awansować, bo po pierwsze nie mieliśmy takiego celu, a po drugie – gralibyśmy wtedy w klasie B, gdyby nie odwołanie wiosennych rozgrywek w 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa. Zresztą, teraz też nie pchamy się na siłę do klasy okręgowej. Najpierw musimy zbudować taką drużynę, która w oparciu o własnych wychowanków będzie w stanie zapewnić sobie w tej lidze utrzymanie. Nie chcemy popełniać błędów innych klubów, które awansowały, a potem spadły z hukiem, co skutkowało całkowitym ich rozbiciem. My też mieliśmy takie przygody po awansie. Nie chcemy powtórki – mówi Marcin Krupa, grający trener Orkana od początku tego roku.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miał być i nie ma
miał być i nie ma 24.11.2021, 08:12
łgarze

Pozostałe