Hrubieszów: Drugi oddział covidowy w szpitalu

  • 24.11.2021, 07:00
  • par
Hrubieszów: Drugi oddział covidowy w szpitalu Fot. pixabay.com
Od 10 listopada w szpitalu powiatowym w Hrubieszowie funkcjonuje drugi oddział, na którym są leczeni chorzy na COVID-19. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda lubelski.

4 listopada decyzją wojewody lubelskiego w szpitalu powiatowym w Hrubieszowie utworzono oddział covidowy, a 10 listopada wojewoda polecił utworzyć tam drugi taki oddział, w miejsce oddziału pulmonologii, którego działalność została zawieszona do odwołania. Na oddziale jest 31 łóżek bezrespiratorowych. Oddział anestezjologii i intensywnej terapii został wyposażony w dodatkowe łóżko dla pacjenta wymagającego respiratora. Obecnie dysponuje on dwoma stanowiskami wspomagającymi oddychanie pacjentów z COVID-19.

 – Obydwa oddziały covidowe dysponują łącznie 52 łóżkami bezrespiratorowymi. Są 2 łóżka dla pacjentów wymagających respiratora i łóżko obserwacyjne. Trafiają do nas pacjenci nie tylko z powiatu hrubieszowskiego. Na obydwu oddziałach covidowych są leczeni chorzy z całej Lubelszczyzny – poinformowała nas Alicja Jarosińska, p.o. dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
co2
co2 28.11.2021, 20:40
jeszcze nikt na czyjejś krzywdzie nikt się nie dorobił, wcześniej czy później życie doceni
Anty Tworek
Anty Tworek 28.11.2021, 17:32
Nie no Tworek jak ludzie umierają bez respiratorów i tlenu to chyba nie ściema ze na tyłach szpitala potężne zbiorniki zainstalowali. Prywatyzacje to chcieli wcześniej robić i doprowadzić szpital do upadłości. Tak mi sie wydaje. Ty jak masz antyszczepionkowe jakieś jazdy, to twoja sprawa.
Tworek
Tworek 27.11.2021, 19:02
Od razu cały szpital przerobić na koronkowy a potem zamknąć albo sprywatyzować.
Po co ta zabawa z pojedyńczymi oddziałami?
I tak wszyscy mieszkańcy wiedza do czego dąży obecna powiatu.
covido.pl
covido.pl 27.11.2021, 19:59
nauczyć jeszcze kultury osobistej i etyki zawodowej i będzie dobrze, jak na razie to chyba ordynatorka i jej podopieczne do wymiany, robią z pacjentów drewno do spalenia
Mafio ebana
Mafio ebana 28.11.2021, 17:40
Bo im sie w D...pach przewraca bo za dużo zarabiają i olewają prace a jak słyszą od kolegów co do niemiec wyjechali ti już ich to całkowicie piedoli. To nie są lekarze to jest mafia co na skórkach zarabia jak w łodzi. Po śmierci bliskiej mi osoby ta co na tel w szpitalu wisiała podawała nr tel pewnie do prywatnej zaprzyjaźnionej sł pogrzebowej, a nie o to prosiłem. Ebana mafia zatraca to czemu ma służyć, chcą sie po roku pracy pobudować bo lekarz to sie należy hahahah. Dziwnym trafem dawno temy pozamykały sie szkoły i praktyki dla sędziów i lekarzy. Trzeba było być kimś z rodziny zeby sie wybić. Może to sie zmieni, albo zacznie polska zatrudniać lekarzy np z ukrainy co im zależy a nie siedzą bo muszą bo ojciec etat załatwił a tu trzeba sie budowac hahahah

Pozostałe