Bełżec wyemituje obligacje

  • 26.11.2021, 07:00
  • m
Bełżec wyemituje obligacje Fot. pixabay.com
Rada gminy Bełżec zgodziła się na emisję obligacji komunalnych na kwotę 1,9 mln zł. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wkład własny do realizowanych przez samorząd inwestycji.

Na realizację inwestycji w tym roku zaplanowano w gminnym budżecie ponad 3,5 mln zł. A chodzi między innymi o: termomodernizację ośrodka zdrowia, budowę sieci kanalizacyjnej w Szaleniku-Kolonii, dróg gminnych i oświetlenia ulicznego, budowę skate parku, modernizację i poszerzenie placu zabaw.

Emisja obligacji zostanie przeprowadzona w tym roku. Pierwszy wykup nastąpi w 2024 r. i będzie trwał do 2028 roku. Wydatki związane z przeprowadzeniem emisji i wypłatą oprocentowania zostaną pokryte z dochodów własnych gminy.

 – Podjęcie tej uchwały było konieczne, żebyśmy mogli zrealizować wszystkie te zadania – podkreśla Jolanta Malec, skarbnik gminy Bełżec.

Radni nad uchwałą dotyczącą emisji obligacji komunalnych nie debatowali. Podjęli ją większością głosów. Za emisją obligacji było 9 radnych, 2 było przeciw.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
złamane pióro
złamane pióro 26.11.2021, 09:43
Zobaczcie sobie jakie jest zadłużenie gminy. Stare układy, ustawiane przetargi. Fest osiągnięcie. Czy w tej gazecie piszecie artykuły na zamówienie. mm jest jak prywatny redaktor PSLowskich dawnych rządzących.

Pozostałe