Zamość: Kto to wszystko odśnieży?

  • 23.11.2021, 10:00
  • Anna Szewc
Zamość: Kto to wszystko odśnieży? Fot. ZK Zamość/Archiwum W lutym tego roku śniegu spadło tak dużo, że z pomocą w jego usuwaniu na Starym Mieście przyszli osadzeni w Zakładzie Karnym w Zamościu.
Plan zimowego utrzymania dróg obejmuje ponad 130 km ulic i ok. 88 km chodników, a także parkingi i place.

Śnieg z ulic w Zamościu ma tej zimy, podobnie jak ostatnio, usuwać PGK. Odpowiedzialności za odśnieżanie chodników miejska spółka nie chciała na siebie wziąć. Do przetargu nie przystąpiła zresztą żadna inna firma. Ostatecznie o komfort pieszych w Zamościu zadbają pracownicy z... Chełma. 

Prognozy pogody sprawdzam codziennie, od 15 października, bo wtedy formalnie rozpoczyna się sezon zimowego utrzymania dróg. Trwa do połowy kwietnia – mówi Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. Póki co, jest spokojnie. Śnieg nie padał, gołoledzi nie było. Prognozy na najbliższe dni też napawają optymizmem. Ale drogowcy do zimy się szykują od dawna.

Chodniki pokonały drogowców

Przetargi, które miały wyłonić wykonawców, ogłoszono już latem. Ten dotyczący utrzymania dróg wygrało zamojskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Ostatniej zimy spółka zajmowała się również chodnikami. Teraz już nie chciała. Dlaczego?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Informacja o przygotowaniach do sezonu zimowego w załączniku poniżej.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ileż można?
Ileż można? 27.11.2021, 15:04
A dlaczego nie osadzeni w ramach odbycia kary? Ich utrzymanie w zakładzie karnym jest dosyć kosztowne, może niech na to zapracuja? Znowu "niespodziewanie" w grudniu spadnie śnieg i zaskoczy drogowców😪i tych odpowiedzialnych za odśnieżanie, a podatki ciągle w górę i górę....
po nagrody
po nagrody 24.11.2021, 08:11
ale kto weźmie premie to już wiadomo
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 24.11.2021, 06:28
W zasadzie przetargi ogłasza się tak by ich nikt nie usłyszał a potem wskazuje się wykonawcę
tak było w prl
tak było w prl 23.11.2021, 16:24
moze dzieci w ramach wuefu?

Pozostałe