Szczepień niewiele, nagrody spore

  • 23.11.2021, 05:34
  • Anna Szewc, par
Szczepień niewiele, nagrody spore Fot. SP ZOZ Hrubieszow/Archiwum Punkt Szczepień Powszechnych utworzony na bazie Zespołu Szkół nr 4,a prowadzony przez szpital w Hrubieszowie ruszył 29 kwietnia. Był pierwszym takim w b. województwie zamojskim.
Choć do ogólnopolskiej czołówki bardzo nam daleko, to także nasze samorządy otrzymają rządowe pieniądze.

Po milionie dla Hrubieszowa, gmin Frampol, Dołhobyczów, Tyszowce i Zwierzyniec. Po 500 tys. zł otrzymają gm. Łukowa, wiejska Hrubieszów, Łaszczów i Skierbieszów. Natomiast na połowę tego mogą liczyć gm. Józefów, Horodło, Bełżec i Adamów. Tak dla naszego regionu wyglądają wyniki konkursu dla samorządów zorganizowanego w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Rywalizacja obejmowała trzy konkursy: Rosnąca Odporność, Najbardziej Odporna Gmina, Gmina na Medal #SzczepimySię. Pod uwagę brano wyniki osiągnięte w poszczególnych gminach do 31 października. Łączna pula nagród wyniosła ponad 500 mln zł. Część z tego uszczknęły nasze samorządy.

Co prawda żaden nie osiągnął wyniku pozwalającego na miejsce w ogólnopolskim zestawieniu Gmina na Medal, bo tu wygrały Podkowa Leśna na Mazowszu (70,2 proc. zaszczepionych), Wronki w Wielkopolsce (70,1 proc.), Ustronie Morskie w woj. zachodniopomorskim (69,9 proc.), mazowiecki Raszyn (69,5 proc.), Warszawa (68,7 proc.) oraz Poznań (68,1 proc.).

Ale konkurs został pomyślany tak, by nagrody były rozdane w całej Polsce, np. gminom z każdego z byłych województw. Dzięki temu na milion złotych, jako Najbardziej Odporna Gmina w regionie zamojskim może liczyć Hrubieszów z poziomem zaszczepienia mieszkańców sięgającym (50,81 proc.). 

Które z naszych samorządów i za jakie wyniki "załapały się" na nagrody? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc, par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 29.11.2021, 15:33
Powinniśmy chodzić bez masek i obostrzeń, niektórzy zachorują, jak to przy grypie i wreszcie wirus zaniknie.
jako prawdo ?
jako prawdo ? 29.11.2021, 12:01
tylko pedały się nie szczepią przeciw C-19. Oni szczepiąsię inaczej
Krzysiek
Krzysiek 27.11.2021, 05:43
Trzeba konsekwentnie wyciągać wnioski w szkołach , szpitalach ,kościołach i restauracjach ,żeby osoby niezaszczepione niebyły dopuszczane do. Kontakto z innymi osobami i. Zostana osunięcia od przebywa w skupiskach ludzkich
Obywatel..Też ?!
Obywatel..Też ?! 29.11.2021, 11:23
W następnej kolejności należy tych "odszczepieńców" zamykać za drutem kolczastym, opaski na rękę, żeby wszyscy widzieli ..... Krzysiu i pierwszy krzyczysz KONSTYTUCJ<KONSTYTUCJA ... W następnej kolejności trzeba zamknąć tych z szarym kolorek oczu? Może taki masz Krzysiu ?
Normalności  troche
Normalności troche 28.11.2021, 18:56
Piszesz jak teoretyk lekarz. A co powiesz jak lekarze notabene zobowiązani przysięgą , mafijnie wystawiają fałszywe paszporty szczepień. To ja sie pytam co to za lekarz ? Takiemu i tym z łódzkiej ośmiornicy rząd powinien wystawiać z mety zakaz wykonywania zawodu na 20 lat w Polsce. Dorośnie to zrozumie dlaczego to dostał, a moze nawet sie pobuduje siłą swoich możliwości taki nierób .
Sp Duraczuk
Sp Duraczuk 26.11.2021, 15:05
dziwiła sie śmietanka intelektualna Polski co wystartowała na szczepienia po za kolejnością hahaha Teraz niech te gwiazdy z PRL sie pokażą w TV to każdy to wyśmieje, Zostaną gwiazdami TvN tam wszyscy zostają, głownie co co sprzedają własny kraj.
Zdziwiony rozrzutnośćią  rządu a sądzi  sie  z ZUS
Zdziwiony rozrzutnośćią rządu a sądzi sie z ZUS 25.11.2021, 19:10
Qurfa zacznijcie doliczać współudział w kosztach leczenia a nie nagradzac. Ja sie dawno zaszczepiłem a wy nasilacie akcje. I ja z podatków za to zapłace tym co sie nie szczepili. Co to qurfa ma być ?
Tylko pytam
Tylko pytam 23.11.2021, 19:54
Czy została ujawniona już lista zaszczepionych poza kolejnością.Swego czasu komisja była powołana i to przez kogo ...
Polka
Polka 25.11.2021, 16:01
Niech sie szczepią nawet poza kolejnością. Czego jak czego, ale preparatów na pewno nie zabraknie.
Hazardzista nałogowy  w  grze szczepionkowej
Hazardzista nałogowy w grze szczepionkowej 23.11.2021, 18:46
Nagrody to odbierają pewnie tak jak w filmie psy. Jak do teraz, nie znam nikogo co by coś wygrał. To pewnie jak z ToTo LoTto po 2015 kal=k wkroczyli. Komisja ds gier hazardowych czuwa nad wygranymi pewnie hahahah jak nad innymi konkursami w marketach. Wygrywają pewnie ci co mają wygrać, taka moja opinia ale nie wiem nie znam sie kto w totka wygra hahahah

Pozostałe