Zamość: Nasi strażacy jeżdżą volvo

  • 18.11.2021, 10:00
  • ak
Zamość: Nasi strażacy jeżdżą volvo Fot. KM PSP Zamość Dobre parametry techniczne i użytkowe pojazdu, zwiększają możliwości operacyjno-techniczne zamojskiej jednostki, podnoszą nasza mobilność i niezawodność, co wpływa pośrednio na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu zamojskiego – przekonuje rzecznik straży.
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy ma na wyposażeniu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. To volvo o wartości 767 tys. 889 zł.

To naprawdę nowoczesny pojazd.

– Średni samochód ratowniczo-gaśniczy volvo posiada silnik diesla o pojemności 7698cm3 i mocy 210 KM. Masa własna pojazdu 8565kg. Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wodny o pojemności 2700 l, autopompę o wydajności 2900 l/min wciągarkę z napędem elektrycznym oraz maszt oświetleniowy – wylicza mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik KM PSP w Zamościu.

Samochód dostarczyła specjalistyczna firma spod Częstochowy. Pojazd już został uzbrojony, będzie zarejestrowany i wykorzystywany w służbie. Udało się go kupić dzięki 330 tys. złotych dotacji, jakie komendzie przekazały samorządy: miasto Zamość, powiat zamojski, a także gminy Krasnobród i Szczebrzeszyn. 

– Pozostała kwota: ponad 331 tys. zł., pochodziła z budżetu państwa, 65 tys. zł z funduszu ubezpieczeniowego KG PSP, niespełna 42 tys. z funduszu zapobiegania COVID – informuje Szozda.

Czytaj także: Strażak-wojownik mistrzem Polski

Czytaj także: Kilka minut burzy, a zniszczenia potężne (RELACJA, ZDJĘCIA, FILMY)

Czytaj także: Wyciek amoniaku w Chłodni Mors

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe