Obwodnica ominie Tarnogród

  • 16.11.2021, 06:30
  • Leszek Wójtowicz
Obwodnica ominie Tarnogród W konsultacjach społecznych wzięło udział około 250 osób.
Inwestycja może kosztować 90-100 mln zł, ale nikt nie ma wątpliwości, że jest potrzebna.

Tarnogród będzie miał obwodnicę, która odciąży ruch na drodze wojewódzkiej nr 835. Został już wybrany wariant jej przebiegu, trwają prace projektowe. Zarząd Województwa Lubelskiego analizuje przy okazji celowość budowy pod Biłgorajem dużego parkingu dla podróżnych, o co zabiega radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica.

W konsultacjach społecznych dotyczących budowy obwodnicy miasta Tarnogród w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 wzięło udział około 250 osób. Spotkanie, którego organizatorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, odbyło się w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Oprócz dyrektora ZDW w Lublinie Pawła Szumery i jego zastępcy Janusza Pachli wzięli w nim udział m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju kom. Marek Kanar oraz przedstawiciele firmy projektowej „Robimart” z Pruszkowa. Ci ostatni przedstawili mieszkańcom trzy możliwe warianty przebiegu obwodnicy miasta Tarnogród.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe