Zamość: Obywatelu, włóż maseczkę. Trwają policyjne kontrole

  • 12.11.2021, 13:15
  • ak
Zamość: Obywatelu, włóż maseczkę. Trwają policyjne kontrole Fot. KMP Zamość Tylko w ciągu jednego dnia zamojscy policjanci skontrolowali blisko 100 miejsc, m.in. duże sklepy.
W galeriach handlowych, autobusach i innych miejscach użyteczności publicznej pojawiają się ostatnio coraz częściej mundurowi. Policjanci kontrolują, na ile obywatele stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami.

Tych policyjnych wizyt jest naprawdę dużo. Tylko we wtorek, 9 listopada funkcjonariusze pojawili się w blisko 100 placówkach handlowych i środków komunikacji publicznej. Interweniowali wobec ponad 50 osób, które nie nosiły maseczek, stosowali mandaty albo pouczenia, w kilku przypadkach sprawy będą kierowane do sądu.

Czytaj także: Kontrole w sklepach, a klienci mówią, że jest bezpiecznie

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego zachowujmy się odpowiedzialnie, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny – apeluje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

I przypomina, że maseczki należy nosić obowiązkowo m.in. na klatce schodowej, w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w firmie podczas bezpośredniej obsługi klienta lub interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele, szkole i na uczelni, w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej.

Czytaj także: Wszedł do sklepu bez maseczki. Trafił na policjanta. Grozi mu więzienie

Czytaj także: Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat

Czytaj także: Policjanci zaczęli "wlepiać" mandaty, bo maseczki mają być

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZA MAŁO
ZA MAŁO 14.11.2021, 18:16
jest za mało kontroli w sklepach i kościołach
Lilia
Lilia 12.11.2021, 21:30
No miszcze, 1 osoba bez maseczki w co 2-gim sklepie.
Co za wykrywalność.,godna podziwu

Pozostałe