Zamość uczcił polską niepodległość (ZDJĘCIA, FILM)

  • 12.11.2021, 08:15
  • ak
Zamość uczcił polską niepodległość (ZDJĘCIA, FILM) Fot. Kronika Tygodnia
Były przemarsze, przemówienia, wojskowe awanse. Delegacje składały wiązanki kwiatów, a wszystko to w wyjątkowo podniosłej atmosferze. W czwartej 11 listopada w Zamościu, podobnie jak w innych polskich miastach, miasteczkach i wsiach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

 

 

Uroczystości zaczęły się wcześnie rano, gdy pod pomnikiem Marszałka Jóżefa Piłsudskiego złożono wiązanki kwiatów. Gospodarzami tej części obchodów byli członkowie zamojskiego oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej - Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Katedry, gdzie odprawiono mszę w intencji Ojczyzny.

 

 

 

Po nabożeństwie na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna z udziałem wojska, przedstawicieli samorządu, parlamentarzystów, służb mundurowych. Nie brakowało młodzieży i dzieci, wśród zgromadzonych były całe rodziny. 

Jak zawsze przy okazji 11 listopada wręczono odznaczenia i awanse wojskowe, były okolicznościowe przemówienia, a delegacje składały kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

Pomyslano również o najmłodszych. W namiocie Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego dzieci były obdarowywane flagami, a chętnym maluchom malowano również na buźkach biało-czerwone obrazki. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z żołnierzami.

Więcej relacji z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w całym regionie znajdziecie w najbliższym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

ak

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaś pytalski
Jaś pytalski 15.11.2021, 19:03
Obywatelu załóż maseczkę po twarzach poznacie kto nie ma i do dzieła z pliczkami mandatowymi hahahah Ściema w uj a tam nikt z maseczką nie jest. Co za ebana paranoja ze w sklepach dopiedalają mandaty a przy uroczystościach przez ramię policjanta widać że żołnierze nie mają maseczek. To sie pytam o uj tu chodzi ?

Pozostałe