11 listopada to święto narodowe. Czy sklepy będą tego dnia otwarte?

  • 10.11.2021, 16:00
  • News4Media
11 listopada to święto narodowe. Czy sklepy będą tego dnia otwarte? iStock
W najbliższy czwartek wypada święto narodowe, które dla wielu z nas oznacza dzień wolny od pracy. Dotyczy to również pracowników handlu, dlatego nie wszystkie sklepy będą jutro otwarte. Do których lepiej się nie wybierać?

Święto państwowe

W 1918 roku Polska odzyskała swoją niepodległość po 123 latach zaborów. Od 1937 roku w 11 listopada obchodzona była w kraju rocznica tego wydarzenia, którą zniesiono w roku 1945 i przywrócono w roku 1989. Ustanowione święto narodowe Polaków zgodnie z ustawą jest również dniem wolnym od pracy.

Czy sklepy będą otwarte?

W przeciwieństwie do niedzielnego handlu, który przedsiębiorcy uskuteczniają pomimo ustawowego zakazu, oferując usługi pocztowe, 11 listopada większość sklepów zamyka swoje drzwi dla klientów. Zamknięte będą również urzędy, szkoły i inne instytucje państwowe. Warto przygotować zapasy żywności jeszcze dziś, ponieważ w czwartek nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland, Lidl, Aldi i innych marketach i sklepach wielkopowierzchniowych, również niezwiązanych z branżą spożywczą.

Swoje usługi będą natomiast oferować niektóre sklepy sieci Żabka, których właściciele zdecydują się na samodzielną obsługę klientów; apteki wyznaczone do świątecznego dyżuru; stacje benzynowe a także kawiarnie, kluby i restauracje.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaka to praworządność?
Jaka to praworządność? 10.11.2021, 20:53
A ile masz sklepów narodowych ? Lidl Kaufland Carrefor. hahahha Te sieci zlikfidowały Polski handel detaliczny. A polskie sieci handlowe zlikwidował hmmm Balcerowicz , chyba co walczył z monopolami Polskimi jak CPN,i inne giganty państwowe jak fso , fsm czy świdnik i mielec. Potem zaczeli sprzedawac i przekazywac rynek hut stali i stocznie. Jaj Niemieckie stocznie bez zamówień były a polskie sie nie wyrabiały to teraz polskie po***dły a niemiec sie nie wyrabia . To samo półtuski chcieli z LOTem zrobić po przez Ambergold. Ale co tam sędziowie opłaaceni , komisja śledcza ściema w yj jak orzy aferze oaliwowej czy mafi węglowej, bo sł uczestniczyły w zyskach. wprowadzając dofinansowane na przejęcie rynku przez zachodnie firmy tez walizki kasy pod stołem pewnie poszedły. Dobroczyńcy transformacji jak Muller co blokował gazociąg z Norwegii na rzecz Rosji można ich wymieniać setki a ze sie qurfy nie wstydza dalej piastowac publiczne stanowiska

Pozostałe