Zamojska policja skontrolowała setkę busów i autobusów. Posypały się mandaty

  • 21.03.2017, 12:59
  • ak
Zamojska policja skontrolowała setkę busów i autobusów. Posypały się mandaty freeimages.com
W ramach działań Truck&Bus policjanci zamojskiej drogówki prowadzili w poniedziałek (20 marca) wzmożone kontrole busów, autobusów i ciężarówek. Zatrzymali około setki takich pojazdów i wystawili ponad 80 mandatów. Przy okazji zatrzymali kierowcę, który poszukiwany był listem gończym, a także uczestnika kolizji z aktywnym zakazem kierowania.

Podczas kontroli policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób, stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców. Ich uwadze nie umknęły również przewinienia popełniane przez innych użytkowników dróg.

Tuż po godzinie 11 w ręce mundurowych wpadł kierowca poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego zamościanina, który kierował BMW, na ulicy Powiatowej w Zamościu. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym przez sąd.

– Do odbycia miał karę pozbawienia wolności lub zapłatę grzywny w kwocie 500 zł. Mężczyzna natychmiastowo regulując ciążące na nim zobowiązanie uchronił się przed pobytem w zakładzie karnym – relacjonuje Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Jej koledzy po fachu podjęli wczoraj interwencję wobec 31-letniego kierowcy, mieszkańca gm. Miączyn, który kierował samochodem mimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna był uczestnikiem kolizji drogowej w Karpiu na drodze krajowej nr 74.

W prowadzonego przez niego volkswagena uderzył inny pojazd, który nie udzielił mu pierwszeństwa przejazdu. – Podczas sprawdzania danych uczestników okazało się, że poszkodowany w kolizji 31-latek nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ do końca grudnia 2019 roku obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami – podsumowuje policjantka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe