Hrubieszów bez neurologii, bo czwarta fala nabiera rozpędu

  • 10.11.2021, 06:03
  • Mariusz Parol
Hrubieszów bez neurologii, bo czwarta fala nabiera rozpędu
W ubiegłym tygodniu decyzją wojewody lubelskiego oddział neurologiczny w hrubieszowskim szpitalu zamieniono na oddział covidowy. Pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi będą leczeni na oddziale wewnętrznym.

2 listopada wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał decyzję o utworzeniu w hrubieszowskim szpitalu oddziału covidowego: "Polecam kompleksową realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym od dnia 4 listopada 2021 r. do odwołania dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – 23 łóżek, w tym 1 łóżka respiratorowego oraz 1 łóżka obserwacyjnego.".

 – Na oddziale covidowym są 22 łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 w tym jedno łóżko dla pacjenta skierowanego na obserwację, a jedno łóżko respiratorowe znajduje się na oddziale intensywnej terapii – poinformowała nas Alicja Jarosińska, p.o. dyrektora naczelnego szpitala powiatowego w Hrubieszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stary
Stary 10.11.2021, 08:15
Obacna Pani dyrektor zasługi poprzedniej dyrekcji przypisuje sobie i spija teraz sama smietankę bo fachowców już nie ma a więc robimy covidowy
Młody
Młody 15.11.2021, 09:58
Dekiel zwyrodniony spijania śmietanki ponad 4 mln długu wybitna zasługa poprzedniej dyrekcji, przypomnijmy zasiadł z ponad 10 mln zysku i tylko 2 lata był wybitny plajtowicz.
Xyz
Xyz 10.11.2021, 08:05
W sumie logiczne. Nie ma komu leczyć na neurologii to robimy oddział covidowy. Nastepny etap prwnie to hospiscjum zamiast szpitala.

Pozostałe