Zamość: Niewdzięczny lokator. Ukradł obrączkę

  • 09.11.2021, 10:00
  • ak
Zamość: Niewdzięczny lokator. Ukradł obrączkę Fot. pixabay.com
Dostał dach nad głową, a właścicielowi mieszkania odpłacił się kradzieżą.

Mowa o 21-latku z Zamościa, który 51-letniemu mieszkańcowi miasta ukardł wartą 1000 złotych obrączkę. Została zabrana ze skrzyneczki z kluczami w jednym z pokoi remontowanego mieszkania.

Mężczyzna zgłosił sprawę policji i od razu powiedział, że o kradzież podejrzewa człowieka, który wynajmował u niego pokój i jednocześnie malował jedno z pomieszczeń.

Policjanci zatrzymali lokatora. 21-latek trafił do aresztu.

– W czasie przesłuchania przyznał się i wyjaśnił, że zabrał obrączkę a następnie przekazał ją swojej znajomej. Koleżance kazał zastawić ją w jednym z zamojskich lombardów. 19-letnia znajoma podejrzanego nieświadoma, że obrączka pochodzi z kradzieży zaniosła ją do lombardu otrzymując za nią 260 złotych. Za pieniądze z zastawu w innym lombardzie wykupiła telefon komórkowy, który wcześniej zastawił tam 21-latek – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Funkcjonariusze potwierdzili tę wersję wydarzeń i odzyskali obrączkę.

Zgodnie z polskim prawem, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe