Zamość: Trwa zbiórka podpisów pod petycją w sprawie pediatrii

  • 05.11.2021, 10:00
  • ak
Zamość: Trwa zbiórka podpisów pod petycją w sprawie pediatrii Fot. pixabay.com
Zbiórka podpisów trwa w formie tradycyjnej, ale również online. Wszyscy, którzy chcą przywrócenia oddziału pediatrycznego w Zamościu mogą wesprzeć inicjatorki akcji.

Petycja papierowa i ta w wersji internetowej będą podpisywane do południa w piątek, 12 listopada. Później pismo trafi do prezydenta Zamościa, bo to Andrzej Wnuk jest jego adresatem.

Inicjatywa wyszła od młodych rodziców, zaniepokojonych przedłużającym się zawieszeniem oddziału. Jeśli chcecie ich wesprzeć, możecie swój podpis słożyć na stronie https://www.petycjeonline.com/petycja_do_prezydenta_miasta_zamo_andrzeja_wnuka_w_sprawie_oddziau_pediatrii_w_zamociu.

O sytuacji pisaliśmy na łamach Kroniki Tygodnia wielokrotnie:

Nie ma kto leczyć dzieci. Zamykają pediatrię

Oddział pediatryczny zostanie zamknięty

Co z pediatrią? Ordynatora wciąż nie ma

Prezydent szuka pediatrów

Przypomnijmy, że oddział dziecięcy w szpitalu przy ul. Peowiaków w Zamościu formalnie zawiesił swoją działalność z 1 lipca br. Stało się tak, bo na emeryturę odeszła dotychczasowa ordynator, podobną decyzję podjęła jeszcze jedna pediatra, a kolejna nie zdecydowała się kierować oddziałem. Początkowo zakładano, że przerwa potrwa do końca września. Niestety, trzy miesiące nie wystarczyły, by znaleźć lekarzy gotowych leczyć dzieci w zamojskim szpitalu, dlatego zawieszenie oddziału przedłużono do końca roku. Jeśli po 1 stycznia sytuacja się nie zmieni, pediatrii grozi likwidacja.

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lolek
lolek 08.11.2021, 14:40
..no to może na petycje Przezydent wtsle kogoś z ZGL albo UM do pracy
kaw
kaw 07.11.2021, 18:57
On chętnie znajdzie jeszcze ze trzy dyrektorki szpitala, ale lekarza Wam nie znajdzie bo lekarz musi coś umieć. W jego towarzystwie wzajemnej adoracji nie ma ludzi mądrych, są tylko karierowicze.
Www
Www 05.11.2021, 15:47
A może trzeba zachęcić lekarzy do pracy odpowiednia pensja bo nie wierZe ze nie ma pediatrów. Ktoś po prostu do tego dąży aby to upadło i tyle w temacie. A te wszystkie akcje są po prostu żenujące bo i tak nic to nie da
L19C
L19C 05.11.2021, 12:08
Przecież od dawna było wiadomo, że starsi lekarze osiągną wiek emerytalny i trzeba poszukiwać następców, aby nie zdarzyła się sytuacja, której jesteśmy świadkami.
Komu zabrakło wyobraźni bądź miał problemy z perspektywicznym myśleniem w odniesieniu do tak ważnej kwestii jak ochrona zdrowia naszych dzieci. Jaki efekt przyniosą programy społeczne (jak, np. 500+), których istotą jest odnowa populacyjna naszego narodu, jeśli w Zamościu dochodzi do samorzutnego wykreowania rzeczywistości, którą można określić jako "zdrowie dzieci - minus".
Andrew
Andrew 05.11.2021, 12:07
Niech zbierają podpisy od papieża nawet. Nie ma chętnych do pracy, więc cudow nikt nie zdziała. A moze ktoras z rozgoryczonych matek zacznie specjalizację z pediatrii?
A
A 05.11.2021, 10:33
Jestem ostatnim, który broniłby Pana Wnuka, ale taką petycję można równie dobrze wysłać do szefa misji na Antarktydzie i skutek byłby ten sam :) Nie ma lekarzy chętnych do pracy w szpitalu nie tylko u nas i nikt właściwie nie ma na to pomysłu.
koniec końców
koniec końców 05.11.2021, 11:05
Lekarzy nie ma, liczba zgonów przewyższa liczbę urodzeń, nie rentowne, do likwidacji.

Pozostałe