Gm. Susiec: 37-latka oszukana podczas sprzedaży sukienki

  • 03.11.2021, 13:00
  • sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Gm. Susiec: 37-latka oszukana podczas sprzedaży sukienki
Na kwotę 7 500 złotych, łącznie z zaciągniętą pożyczką, została oszukana 37-letnia mieszkanka gminy Susiec, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać sukienkę.

Kobieta zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży sukienki na jednym z popularnych portali aukcyjnych za kwotę 35 złotych. Następnie otrzymała wiadomość od potencjalnego kupca, który przesłał kobiecie link do odbioru płatności, w który 37-latka weszła i wpisała dane karty bankomatowej oraz kod bezpieczeństwa do karty. W dalszej kolejności pojawiła się strona internetowa, łudząco przypominająca stronę banku, na której pokrzywdzona wpisała login i hasło do bankowości internetowej.

Czytaj także: Oszukana na sprzedaży przez internet. Straciła ponad 5 tys. zł

37-latka postępowała zgodnie z podaną przez oszusta instrukcją, a w momencie w którym zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, z jej konta zniknęło 2 500 złotych oszczędności oraz zaciągnięto na jej dane pożyczkę na kwotę 5 000 złotych. Łączna strata wyniosła 7 500 tysięcy złotych.

Czytaj także: Nie klikajcie w takie linki!!! Ktoś znowu stracił pieniądze

Apelujemy o zachowanie czujność podczas korespondencji z nieznajomymi oraz podczas korzystania z bankowości internetowej. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy nikomu danych służących do logowania oraz danych z kart bankomatowych. Udostępniając osobom trzecim takie dane możemy paść ofiarą oszustów.

Czytaj także: Rozmowa z fałszywym bankowcem i... 10 tys. zł straty

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 04.11.2021, 12:17
Zamiast komputera używać wibratora

Pozostałe