Tomaszów Lubelski: Tylko dwie lekarki do pracy

  • 04.11.2021, 06:06
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Tomaszów Lubelski: Tylko dwie lekarki do pracy
W tomaszowskim szpitalu pracuje prawie 10 lekarzy w wieku emerytalnym. Wcześniej czy później trzeba będzie ich zastąpić.

Powiatowy szpital w Tomaszowie Lubelskim chętnie zatrudniłby nawet kilkunastu młodych lekarzy. Na zachętę od ubiegłego roku starostwo oferuje studentom kierunków medycznych stypendium w wysokości 2 500 zł miesięcznie, w zamian za deklarację 3 lat pracy. Na razie skusiły się na to tylko dwie studentki. A szkoda, bo jak podkreśla Piotr Gozdek, za-ca dyrektora SPZOZ w Tomaszowie Lub., warunki pracy i stażu u tu są lepsze niż w szpitalu klinicznym.

Czytaj także: Wiejskie przychodnie coraz dalej od pacjenta

Pierwszy nabór wniosków o stypendium dla osób studiujących na kierunku lekarskim Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub. ogłosiło w ubiegłym roku. Oba zgłoszone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Dwie studentki wyższych uczelni, jedna z nich pochodzi z Narola, druga z Suśca, pobierały po 2,5 tys. zł przez 9 miesięcy. Zobowiązały się tym samym, że po skończeniu studiów przez 3 lata będą pracować w tomaszowskim szpitalu powiatowym. W tym roku wnioski można było składać od 15 do 26 listopada. Ogłoszenie o ich naborze było rozesłane do wszystkich uczelni medycznych w Polsce. Odzew, podobnie jak rok temu, był mały. Znowu wpłynęły tylko 2 wnioski. Na dodatek nie od nowych osób, tylko od tych samych co rok temu (stypendium można pobierać najdłużej 3 lata, jeśli składa je student 4 roku).

Czytaj także: Nie ma kto leczyć dzieci. Zamykają pediatrię

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Audytobywatelski
Audytobywatelski 05.11.2021, 09:32
Problem w tym że "kasta" lekarska wyznaczyła sobie takie standardy ze młody lek.med woli tyrać w większym mieście niż użerać się z betonem w powiatowym szpitalu.Sami zobaczcie jak ta "kasta" traktuje zwykłego Kowalskiego,personel i innych. Oczywiście są wyjątki...ale to na palcach jednej dłoni. Pozdrawiam.
...
... 05.11.2021, 22:10
wyłącz tvp
Anna
Anna 05.11.2021, 06:13
A ja wolę od tyłu pozdrawiam pielęgniarka
podziękujcie pisuarom
podziękujcie pisuarom 04.11.2021, 07:52
Józefa Hrynkiewicz (pis): "niech jadą"

Pozostałe